Hangi akıllı saat ne kadar satıldı? İşte son rakamlar


07 Mart 2021 Pazar 16:00
ABONE OL
Hangi akıllı saat ne kadar satıldı? İşte son rakamlar

Counter Point Search tarafından hazırlanan raporla markaların akıllı saat pazar payları belli oldu. Hazırlanan liste geride bıraktığımız 2020 yılının son çeyreğine (Ekim-Aralık) odaklandı. Bu dönemde dünya geneli akıllı saat tedariki önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1.5 artış yaşadı.

2020 son çeyreği ile 2019 son çeyreği arasında karşılaştırma yapıldığında pazar payında önde olan 4 firmanın da yerini koruduğu görüldü. Ancak, Apple lider olmasına rağmen küresel tedarik payında yüzde 6 oranında düşüş yaşamış durumda.

Akıllı saat pazar payları yayınlandı

Yayınlanan istatistiklere bakıldığında 2020 son çeyrek dönemine yüzde 40 ile Apple’ın liderlik ettiği görülüyor. Apple’ın ardından yüzde 10 oranla Samsung ikincilik koltuğundayken, yüzde 8 oranla Huawei de üçüncü konumda.

İstatistiklerde dördüncü sırada ise yüzde 7 ile Fitbit yer alırken, yüzde 6 ile BBK beşinci sırada kendine yer buldu. Diğer markaların oranı ise yüzde 31 olarak kaydedildi.

Akıllı saat payları 2019’da Apple için yüzde 34, Samsung için yüzde 9, Huawei için yüzde 9, Fitbit için yüzde 7 ve BBK için yüzde 6 oranındaydı. Bu da Apple, Samsung ve Huawei’in oranda artış yaşadığı, diğer markaların da oranı koruduğunu gösteriyor. 2019’un son çeyreği için diğer markaların oranı ise yüzde 35 konumundaydı.

Akıllı saat pazar yapı

2020’nin son çeyreğinde akıllı saat sektöründe markaların pazar payı böyle şekillendi. Apple yüzde bir yıl önceki pazar payını yüzde 34’ten yüzde 40’a çıkararak liderliği korudu.

Küresel akıllı saat tedariki listesi incelendiğinde Apple’ın 28.4 milyondan 33.9 milyona çıkarak yüzde 19 artış yaşadığı belirlendi.

Huawei de 8.7 milyon adetten 11.1 milyona çıkarak yüzde 26 artış yaşadı. Samsung da hem 2019 hem de 2020 için 9.1 milyon adet tedarikte kaldı. BBK 7.2 milyon adetten 6.6 milyona düşüşle yüzde -9 istatistik elde etti.

Fitbit de 6.2 milyondan 5.9 milyona düşerek yüzde -4 düşüş yaşadı. 2019’da küresele tedarik 59.6 milyon iken 2020’de 66.6 milyona yükseldi. Böylelikle küresel akıllı saat piyasasında tedarik yüzde 11.7 artmış oldu.

Apple’ın artan tedarikinde Apple Watch Series 6 ve Watch SE modellerinin önemli değere sahip olduğu belirtildi.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Huawei felan akıllı saat degil bileklik apple ile ayni ozellikler olsa bu tarz saatler daha cok satar..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Tabi telefonu aplle olan her saati kullanıyor. Ama saati Apple olan her telefonu kullanamıyor. Buda 2li kıskanç demek oluyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

İnstagram da liderlik el değiştirdi yazıyor ama haber öyle değil?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

102 yapar.

ironmert
ironmert
1 ay önce

%31 ne öyle korkunç bir büyüklükte diğer başlığı pek açıklayıcı olmamış devasa bir satış oranı sahipsiz gibi görünmüş.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Huawei akıllı saatin kralı soruyorum neden bileklik ..görüşme var mi? Var mesah var mi? Var sarji en az 10 en çok 14 gün gidoyormu? Gidiyor nasil bileklik lan bu kac tane akıllı saat kullandın senin iphone ve apple nin mikro işlemcilerin samsung yapiyor iphone öyle abartıldığı gibi iyi bir marka değil gecenlerde iphobe ceosu aciklama yaptı eski telefonlara güncelleme vererek bilerek telefonlar kastirilip sahipleri yeni modellere zorlandı diye itidaf etti..

" Hangi akıllı saat ne kadar satıldı? İşte son rakamlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi akıllı saat ne kadar satıldı? İşte son rakamlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi akıllı saat ne kadar satıldı? İşte son rakamlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!