Okunma

Facebook Sizin İçin Haberleri Seçecek


22 Aralık 2010 Çarşamba 16:15
Facebook Sizin İçin Haberleri Seçecek

500 milyon kullanıcısıyla, içeriğini kullandığı her sitenin en büyük destekçisi ve rakibi olan Facebook haber paylaşımı konusunda yeni tavırlar alacağını duyurdu.

Dünyanın birçok önemli haber sitesinin açtığı hesaplar sayesinde internet gazeteciliği için önemli bir kaldıraç görevi gören Facebook bundan sonra içeriklerini filtleremeye başlayacak.

Ünlü sosyal ağın üzerinde çalıştığı proje ‘kullanıcı bazlı hizmet felsefesi‘ üzerine kurulmuş durumda. Facebook’un yeni sistemi paylaşılan haberlerin okunma oranlarını değerlendirmeye başlayacak.

İnsanlara Yardım mı? Yoksa Yönlendirme mi?

 

 

Kullanıcıların en çok hangi tarz link’lere tıkladığını ve haberleri okuduğunu değerlendiren site buna göre otomatik filtreleme yapacak.

İlk etapta, sadece isteyen kullanıcıların faydalanabileceği ‘kişiye özel haber seçimi‘ yakın gelecekte tüm üyeler için zorunla hale gelecek.

:: Sizce Facebook bu yeni sistemle kullanıcılarının işlerini mi kolaylaştıracak? Yoksa üstü kapalı şekilde onları belirli haber kaynaklarına mı yönlendirecek?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Sizin İçin Haberleri Seçecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Sizin İçin Haberleri Seçecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Sizin İçin Haberleri Seçecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "