Hangi iller kırmızı? İşte risk haritasında son durum


29 Mart 2021 Pazartesi 21:13
ABONE OL
Hangi iller kırmızı? İşte risk haritasında son durum

Koronavirüs (Coronavirüs) ile mücadelede yaklaşık bir ay önce alınan normalleşme kararları ile Türkiye risk haritası yeniden kırmızı oldu. 58 il yüksek riskli kategorisine girdi. Mavi ile sadece Şırnak kaldı. 58 ile yeniden Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı geldi. Sıcak gelişme üzerine vatandaşlar “hangi iller kırmızı kategoride, Türkiye risk haritası son durum ve Türkiye’nin illeri” gibi aramalar yapmaya başladı. Tüm detayları sizler için derledik…

Hangi iller kırmızı: İşte Türkiye risk haritasında son durum

Kırmızı kategoriye giren illere bu risk grubundaki yasaklar ve uygulamalar yeniden geldi. Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Çanakkale, Kütahya, Tekirdağ, Kırklareli, Eskişehir’in de aralarında bulunduğu illerde eğitimden restoranların açılmasına kadar bir çok konuda farklı uygulamalar yapılacak.

Türkiye risk haritası ve Coronavirüs (koronavirüs) salgınında 30 bine yaklaşan vaka sayıları nedeniyle kırmızıya bürüdü. Kabine Toplantısı’nda masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından alınan karaları ve yeni Türkiye risk haritasını paylaştı. Erdoğan 58 ilin kırmızı olduğunu belirtirken yeni yasakları da açıkladı.

Erdoğan “Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır” sözleriyle alarm veren tabloyu özetledi.

Erdğan’ın açıkladığı risk haritası ile kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi günü de uygulanacak. Peki hangi iller kırmızı kategoride. İşte risk haritası:

Türkiye risk haritası

Türkiye koronavirüs risk haritasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı.

Mavi kategoride sadece Şırnak kaldı. Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Uşak, Bitlis, Van, Hakkari, Muş, Mardin, sarı kategoride yer aldı. Kars, Ağrı Iğdır, Tunceli, Bingöl, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa, Kırşehir turuncu kategoride.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kararları açıklarken Ramazan ayında tüm Türkiye’de hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağını da açıkladı.

Bakan Koca’dan risk haritası paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından Türkiye risk haritası ile ilgili paylaşım yaptı. Koca, “İllerimizin risk durumunu gösteren son haritamız. Virüs gücünü kaybetmiş değil. Bu haritayı maviye çevirmek elimizde. Aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadele etmeliyiz. Zor olanı aştık kolay olanı kaybetmeyelim” dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un paylaşımına atıf yaparak eğitim konusundaki sorulara cevap verdi. Yerlikaya, ” Sevgili İstanbullular, Turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında yer alan şehrimizde, eğitim kurumlarımızın açılma ve uygulama kriterleri Mili Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un ‘un açıkladığı tablodaki gibidir” açıklaması yaptı.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Hangi iller kırmızı? İşte risk haritasında son durum konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hangi iller kırmızı? İşte risk haritasında son durum ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hangi iller kırmızı? İşte risk haritasında son durum ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!