Okunma

İngilizler Online Alışverişi Sevdi


02 Mart 2009 Pazartesi 15:27
İngilizler Online Alışverişi Sevdi

Forrester Research tarafınd yapılan bir araştırma Avrupa ülkelerinin internetten alışveriş alışkanlıklarını değerlendiriyor. 4100 kişiyle yüzyüze yapılan araştırmaya göre İngiltere’de 28 milyon kişi en az bir kez internetten alışveriş yaptığını belirtiyor. İngiliz alışverişseverlerin bu yolla harcadığı para normal mağazaları kıskandıracak cinsten.


Forrester Research’ün araştırmasına göre en alışverişsever millet İngilizler.

Araştırmaya göre online alışveriş için harcanan toplam para 56 milyar Euro seviyesinde. Forrester, araştırmayı değerlendirirken bir kişinin ortalama ne kadarlık online alışveriş yaptğını da inceliyor. Sonuçlara göre bir İngiliz ortalama 1,341 Euro’luk online alışveriş yaparken Almanlar kişi başı ortalama 869 Euro ile ikinci, Fransızlar ise 781 Euro ile üçüncü sırada yer alıyor.

:: Siz bir yılda ortalama ne kadarlık online alışveriş yapıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İngilizler Online Alışverişi Sevdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sana işinde başarılar dilerim bence işin zor arkadaş hadi sana kolay gelsin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel
    resmi

" İngilizler Online Alışverişi Sevdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngilizler Online Alışverişi Sevdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngilizler Online Alışverişi Sevdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "