Okunma

Harici Grafiğin Adı Yenilendi


04 Haziran 2008 Çarşamba 21:00
Harici Grafiğin Adı Yenilendi
AMD‘nin yeni nesil dizüstü bilgisayar platformu Puma için geliştirdiği ve tümleşik veya bilgisayara yerleşik grafik kartları yerine doğrudan harici grafik desteği almayı sağlayan Lasso teknolojisinin ismi değişerek XGP oldu. XGP‘nin yeteneklerine daha önce değinmiştik; ama tekrar anlatmakta zarar yok. Harici bir grafik işlem kutusu olan XGP, 8X PCI Express 2.0 bağlantısının kabloyla taşınan hali diyebiliriz.

Her İşe Yarar

Bu arabirimde aslında genel amaçlı sekiz tane PCI Express 2.0 veriyolu mevcut. Dolayısıyla sadece grafik işlemcisiyle sınırlı değilsiniz. Bu kutu, farklı amaçlar için (USB çoklayıcı, depolama birimi, vesaire) de kullanılabilir.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Harici Grafiğin Adı Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Harici Grafiğin Adı Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Harici Grafiğin Adı Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "