Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi


12 Mart 2020 Perşembe 22:30
Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi

Günümüzde bir motosiklet Android Auto kullanmıyor. Ancak dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinden Harley Davidson Android Auto için sürpriz bir duyuru yaptı. Gelişmiş sistem artık sadece arabalarda yer almayacak.

Android Auto, Apple CarPlay gibi otomobillerde bulunan multimedya sistemleriyle çalışıyor. Multimedya sisteminin ekranında bir Android telefon arayüzü çalışıyor.

Harley Davidson Android Auto özelliğine kavuşacak

Akıllı telefon kullanımı arttıkça gömülü sistemlerle iletişimi de gelişiyor. Uzun süredir akıllı telefonların, otomobillerin multimedya sistemleriyle kullanılmasının ardından motosikletler de desteğe kavuşuyor. Üstelik bu özellik sadece yeni motosikletlerde değil, önceden üretilmiş olanlarda da kullanılacak.

Harley Davidson yaptığı açıklamada 2014 ve üzeri model Touring, Trike ve CVO motosikletlerde bu özelliğin kullanılacağını belirtti. Android Auto kullanımı için, üretici tarafından motosikletlerde bulunan cihazlar güncellenecek.

motosiklet android auto

Box GTS” sistemi üzerinde kullanılacak olan Android Auto için, Box GTS sahibi olmayan motosiklet sürücülerine de müjde verildi. Dileyen sürücüler motosikletleri için cihazı Harley Davidson‘dan satın alabilecek.

Önümüzdeki yaz içinde Android Auto‘nun belirtilen modellerde kullanılması hedefleniyor. Sistemin çalıştığı sıfır motosikletler de 2021 yılında sürücülerle buluşacak.

Motosiklet Android Auto” desteğini getiren Harley Davidson, 2018 yılı içinde de Apple CarPlay desteğini başlatmıştı. Firma her akıllı cihazı desteklemeyi hedefliyor.

Daha önceden yayınladığımız Android Auto incelemesini de izleyebilirsiniz.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Harley Davidson, Android Auto müjdesini verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2