Okunma

Böyle Bir Harley Görmediniz


06 Ağustos 2014 Çarşamba 12:00
Böyle Bir Harley Görmediniz

En eski motosiklet üreticilerinden biri olan Harley Davidson çevre duyarlılığı konusundaki en büyük adımı Project LiveWire ile atıyor. Gürültülü ve iri cüsseli motorlarla tanıdığımız Harley’ler, bu kez çok daha yenilikçi ve farklı bir tasarımla karşımızda. Harley Davidson’ın sert ve ağırbaşlı çizgileri, LiveWire’da çok daha atılgan ve çevik bir hal alıyor.

Motosiklet efsanesinin şehirli sürücüleri ve çevreye duyarlı kullanıcıları hedeflediği LiveWire, son halini almadan önce iki yıl boyunca bir deneyim projesi altında dünyayı dolaşacak ve sürücülerin geri dönüşlerinden yola çıkarak nihai şekline gelecek. Project LiveWire Experience adı verilen turne 2014 yılı boyunca ABD’de gerçekleşecek, önümüzdeki yıl ise Kanada ve Avrupa’daki Harley satıcılarında ve motosikletleriyle bilinen yollarda devam edecek.

14-08/06/harley-2.jpg 

Tek dolumda 85 kilometre

Harley Davidson’ın 220 volt gerilimde 3,5 saatte dolan bataryası, tek şarj ile yaklaşık 85 kilometre menzili kat edebiliyor. Gücünü elektrikten sağlaması ise araca performansından çok fazla şey kaybettirmemiş. LiveWire’ı test edenler, gazı çevirdikleri anda motosikletin atik bir şekilde ileri atıldığını belirtiyor. Yeni projeleriyle ilgili konuşan Harley Davidson Başkanı Matt Levatich, başarılarla geçen 111 yılın ardından, önümüzdeki 111 yılda motosiklet kullanmayı keyifli hale getirecek harikulade bir dünya için çalışacaklarını belirtiyor. 

:: Harley’in yeni projesini nasıl buldunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Böyle Bir Harley Görmediniz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın bu kadar kapitalist düşünmesine insanlarında bu düzenin dışında hiç hayal kuramamasına şaşıyorum. Herkesin kendi bataryasını kullanacağı yakıtla çalışan arabanın mantığından hiç bir farkı olmayan bir elektrikli araç hayal ediliyor. Peki binlerce kilometrelik yollar ortak alan değilmi hepimiz aynı yolları kullanıyor, aynı trafik ışıkları ve yol aydınlatmaları altında yanyana ilerlemiyormuyuz elektrik yanı başımızda ama biz bataryayı sokacak bir fiş arıyoruz halbuki yolda hiç batarya kullanmadan şehir elektriği ile elektriğe alttan veya üstten temas ederek ilerleyecek yoldan çıktığında kısa süreli elektrik kullanmaya ihtiyaç duyacak bir sistem bizi akü kirliliğinden kurtaracak batarya derdinden kurtaracak ne kadarda doğru bir çözüm olurdu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tasarım iyi ama süre + mesafe çok az .

 3. SDN Okuru dedi ki:

  motor dediğin naked body olur

 4. SDN Okuru dedi ki:

  resmi ilk görünce ducati diavel geldi aklıma

 5. SDN Okuru dedi ki:

  şu km konusu bu kadar hassas olmasa ne güzel olacak 85 km beni işyerine getirir ama götürmez bir şekilde durumu kurtaracak +20 km yaptırtacak yedek bataryalar gibi ilaveleri olsa bir işime yarar 85 km hesabını yaptığım alanda 3 saat kalacak bir zamanım yoksa yapacak hiç birşey yok

" Böyle Bir Harley Görmediniz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Böyle Bir Harley Görmediniz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Böyle Bir Harley Görmediniz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "