Böyle Bir Harley Görmediniz


06 Ağustos 2014 Çarşamba 12:00
Böyle Bir Harley Görmediniz

En eski motosiklet üreticilerinden biri olan Harley Davidson çevre duyarlılığı konusundaki en büyük adımı Project LiveWire ile atıyor. Gürültülü ve iri cüsseli motorlarla tanıdığımız Harley’ler, bu kez çok daha yenilikçi ve farklı bir tasarımla karşımızda. Harley Davidson’ın sert ve ağırbaşlı çizgileri, LiveWire’da çok daha atılgan ve çevik bir hal alıyor.

Motosiklet efsanesinin şehirli sürücüleri ve çevreye duyarlı kullanıcıları hedeflediği LiveWire, son halini almadan önce iki yıl boyunca bir deneyim projesi altında dünyayı dolaşacak ve sürücülerin geri dönüşlerinden yola çıkarak nihai şekline gelecek. Project LiveWire Experience adı verilen turne 2014 yılı boyunca ABD’de gerçekleşecek, önümüzdeki yıl ise Kanada ve Avrupa’daki Harley satıcılarında ve motosikletleriyle bilinen yollarda devam edecek.

14-08/06/harley-2.jpg 

Tek dolumda 85 kilometre

Harley Davidson’ın 220 volt gerilimde 3,5 saatte dolan bataryası, tek şarj ile yaklaşık 85 kilometre menzili kat edebiliyor. Gücünü elektrikten sağlaması ise araca performansından çok fazla şey kaybettirmemiş. LiveWire’ı test edenler, gazı çevirdikleri anda motosikletin atik bir şekilde ileri atıldığını belirtiyor. Yeni projeleriyle ilgili konuşan Harley Davidson Başkanı Matt Levatich, başarılarla geçen 111 yılın ardından, önümüzdeki 111 yılda motosiklet kullanmayı keyifli hale getirecek harikulade bir dünya için çalışacaklarını belirtiyor. 

:: Harley’in yeni projesini nasıl buldunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

şu km konusu bu kadar hassas olmasa ne güzel olacak 85 km beni işyerine getirir ama götürmez bir şekilde durumu kurtaracak +20 km yaptırtacak yedek bataryalar gibi ilaveleri olsa bir işime yarar 85 km hesabını yaptığım alanda 3 saat kalacak bir zamanım yoksa yapacak hiç birşey yok

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

resmi ilk görünce ducati diavel geldi aklıma

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

motor dediğin naked body olur

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

tasarım iyi ama süre + mesafe çok az .

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Dünyanın bu kadar kapitalist düşünmesine insanlarında bu düzenin dışında hiç hayal kuramamasına şaşıyorum. Herkesin kendi bataryasını kullanacağı yakıtla çalışan arabanın mantığından hiç bir farkı olmayan bir elektrikli araç hayal ediliyor. Peki binlerce kilometrelik yollar ortak alan değilmi hepimiz aynı yolları kullanıyor, aynı trafik ışıkları ve yol aydınlatmaları altında yanyana ilerlemiyormuyuz elektrik yanı başımızda ama biz bataryayı sokacak bir fiş arıyoruz halbuki yolda hiç batarya kullanmadan şehir elektriği ile elektriğe alttan veya üstten temas ederek ilerleyecek yoldan çıktığında kısa süreli elektrik kullanmaya ihtiyaç duyacak bir sistem bizi akü kirliliğinden kurtaracak batarya derdinden kurtaracak ne kadarda doğru bir çözüm olurdu

" Böyle Bir Harley Görmediniz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Böyle Bir Harley Görmediniz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Böyle Bir Harley Görmediniz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi