Okunma

Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi!


03 Mayıs 2018 Perşembe 11:00
Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi!

JK Rowling, yazdığı Harry Potter serisi ile kendisini tüm dünyaya duyurmuştu. 90’lı yılların sonu itibariyle fenomene dönüşen Harry Potter serisi bugün bile, bir şekilde kendinden bahsettirmeyi başarıyor.

Rowling, efsaneye dönüşen ve Potter serisinin son kitabı olan Ölüm Yadigarları’nda herkesi üzen bir olaya da sebebiyet vermişti. İşte bu olay, kitabın çıkmasından yıllar sonra bile halen etkisini sürdürüyor.

JK Rowling neden özür diledi?

Harry Potter sevenler için 2 Mayıs, büyük bir önem taşıyor. Büyük bir önem taşımasının sebebi, Hogwarts Savaşı’nın gerçekleştiği gün olarak geçmesi. Hal böyle olunca yazar, her 2 Mayıs’ta Harry Potter serisinden bir karakteri öldürdüğü için özür diliyor.

Kısacası bu olay, hayranları için büyük bir önem taşıyor. Çünkü bu özür dileme olayı, yaklaşık olarak 3 ya da 4 senedir yapılıyor. Bu yüzden, hayranlar da meraklı bir bekleyiş içersinde oluyor. Bu sene için özür, gönlümüzde ayrı bir öneme sahip olan ev cini Dobby için geldi. JK Rowling
Bu sene için de özür dileyen Rowling, Dobby için güzel sözlerde de bulundu. Bu sözlerini Twitter üzerinden dile getiren yazar, dünya gündeminde de büyük bir etki yarattı.

Geçen yıl da Severus Snape için özür dileyen yazar, gelecek yıl hangi karakter için özür dileyeceği, hayranları tarafından merak ediliyor. Son olarak, halen filmini ya da kitabını okumayan varsa, okurlarımıza da tavsiye ederiz.

::Harry Potter serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

6 yorum - “Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi!”

 1. dobbyninkardeşi vefanığğ poterhead dedi ki:

  dobbyyyyyy ölmeeee senisefiyom :3

 2. Alara dedi ki:

  Bilmiyorum bence çok tatlı ve hoş sonuçta birçok kişi için bu sadece bir kitap veya film serisi olmaktan başka bir hal almaya başladı hikayeleri bitse de bu şekilde varlığını sürdürmesi sanki gerçekten varmış gibi benim hoşuma gidiyor.

 3. yasar dedi ki:

  dilenmenin çok ötesinde bir şahıstır kendileri.
  dilenecek olsa çok daha önemli karakterleri öldürmezdi.

 4. Ali dedi ki:

  “Son olarak, halen filmini ya da kitabını okumayan varsa, okurlarımıza da tavsiye ederiz”

  Filmleri izlemeyen ve/veya kitapları okumayan 🙂

 5. Benhur dedi ki:

  Kadın hem gündemde kalıyor hemde milletin aklıyla dalga geçiyor.

 6. Kerim dedi ki:

  Kadin boyleden kitaplarinin reklamini her yil tekrarliyor. Arkadas bir kitap karakterini oldurdum diye ozur dilenir mi? Gordugunuz gibi dileniyor. Maddi cikarlar soz konusu diye dusunuyorum.

" Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Harry Potter yazarı JK Rowling özür diledi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "