Harry Potter’ın mobil oyunu 3 yılda servet kazandı


30 Nisan 2021 Cuma 14:32
ABONE OL
Harry Potter’ın mobil oyunu 3 yılda servet kazandı

Piyasadaki üçüncü yılında Harry Potter: Hogwarts Mystery oyun içi satın alımlar sayesinde 300 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Jam City tarafından geliştirilip Warner Bros. Pictures imzasıyla Android ve iOS‘de yayınlanan rol yapma oyunu serinin hayranlarının dikkatini üzerinde topluyor.

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower, Harry Potter’ın mobil oyununun brüt gelirini tespit etti. Simülasyon oyunları kategorisinde zirveye çıkan yapım tüm rakiplerini geride bıraktı. Listenin ikinci sırasında Animal Crossing: Pocket Camp yer alırken, üçte Disney Magic Kingdoms yer aldı. The Idolmaster: Shiny Colors ve The Simpsons: Tapped Out ise ilk beşi tamamladı.

En çok hasılat yapan simülasyon oyunları açıklandı

Harry Potter: Hogwarts Mystery yapımı 2018 yılında oyun içi satın alımlardan yaklaşık 96 milyon dolar kazanç sağlayarak en karlı dönemini gerçekleştirdi. Bu gelir 2019’da 74 milyon dolara düşerken; Covid-19 salgınıyla beraber insanların karantinaya girmesiyle 2020’de yüzde 28 artış göstererek 95 milyon dolara yükseldi. 26 Nisan 2020’den 25 Nisan 2021’e kadarki bir yıllık zaman diliminde ise bu gelir 105 milyon doları buldu.

Harry Potter mobil oyunu

Dünya çapında en çok hasılat yapan mobil simülasyon ve macera oyunları

Bir yıllık periyotta Animal Crossing: Pocket Camp 77 milyon dolar değerinde oyun içi satın alım gerçekleştirdi. Disney Magic Kingdoms 32 milyon dolar kazanırken; The Idolmaster: Shiny Colors 31 milyon dolara ulaştı. The Simpsons: Tapped Out ise 25 milyon dolar gelir yakaladı.

Hogwarts Mystery bu yıl etkileyici bir gelir elde ederken, bir başka Harry Potter mobil oyunu da son altı ayda onu yakalamayı başardı. Zynga’nın Android cihazları için yayınladığı Harry Potter: Bulmaca ve Büyü oyunu son altı ayda 62 milyon dolardan fazla para kazandı.

Hogwarts Mystery’nin bu zaman dilimindeki geliri ise 53 milyon dolardı. Harry Potter: Wizards Unite adlı serinin başka bir oyunuysa aynı dönemde yalnızca 4 milyon dolar kazandı.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Helal

" Harry Potter’ın mobil oyunu 3 yılda servet kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Harry Potter’ın mobil oyunu 3 yılda servet kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Harry Potter’ın mobil oyunu 3 yılda servet kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?