Hasar ödeme süresi 5 saniyeye düştü!


27 Ekim 2017 Cuma 10:03
Hasar ödeme süresi 5 saniyeye düştü!

Hasar ödeme süresi, 5 günden 5 saniyeye düşüren Anadolu Sigorta, Google’ın yapay zeka altyapısı, finans teknolojilerini birleştirerek önemli bir yeniliğe imza attı. Firmanın planları, heyecan verici.

Anadolu Sigorta’ya ait olan mobil uygulama ‘Sigortam Cepte’ üzerinden, ev içerisinde gerçekleşen cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarını bildiren Anadolu Sigortalılar, ödemelerini, yaptıkları bildirimden sonraki 5 saniye içinde alabiliyor.

hasar ödeme süresi

Hasar ödeme süresi kısaldı, sırada başka sürprizler var!

TechInside.com haberine göre, Anadolu Sigorta’nın bir ortak çalışma alanında kurduğu ekip ile genişletilen bu çalışmaların meyveleri alınmaya devam ediyor. Firma, yakında duyuracağı yeniliklerle, yazının başında bahsettiğimiz ve odaklanan 4 alandaki gelişmeleri, ürün ve hizmetlerine aktarmayı planlıyor.

Karlılığın azaldığı, rekabetin ve düzenleyici kurumların baskısı altında kalana sigorta sektörü, daha hızlı çözüm üretebilmek ve maliyetleri azaltmak için bu teknolojilerdeki değişimi çok yakından izliyor.

Nesnelerin interneti ve birbirleriyle bağlanıp konuşabilen cihazlar, şimdilik sigorta sektörüne ciddi bir katkı sağlamış değiller. Sebebi de, sensörler aracılığıyla veri elde etme maliyetlerinin bugünlerde biraz yüksek olduğunun ortaya çıkması. İlerleyen dönemlerde, bu maliyet engelinin de kısa sürede aşılacağı öngörülüyor.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, belli bir süre sonra sigorta şirketlerinin başında, finans kökenli kişilerin değil, teknoloji kökenli kişilerin geçebileceğini, dev firmaların geleceğine karar verecek olan liderlerin, teknolojideki dönüşüm fikirleriyle fark yaratacağını belirtiyor.

Toplantıda görüştüğümüz firma yetkilileri, tüketicilerin günlük hayatında değişen alışkanlıklarla beraber, yeni nesil sigorta ihtiyaçlarının çıktığını ve bu yeni ürünlerin de kısa süre içerisinde Türkiye’de duyurulmasını beklediklerini, aynı zamanda Anadolu Sigorta olarak bu alanda ilk olmayı planladıklarını da öğrendik.

Kaynak: TechInside

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hasar ödeme süresi 5 saniyeye düştü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hasar ödeme süresi 5 saniyeye düştü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hasar ödeme süresi 5 saniyeye düştü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  2. 2 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!