Okunma

Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir!


02 Şubat 2016 Salı 14:30
Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir!

Dünya haricindeki gezegenlere ve uzaya duyulan merak sonucu, ilki 1969 yılında Neil Armstrong tarafından olmak üzere, defalarca kez uzaya araçlar gönderilmişti.

Yıllar içerisinde yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda birçok bilgiyi bilime kazandıran araçlara bir yenisi daha ekleniyor gibi gözüküyor. Yakında yeni bir uzay mekiği Hawai’den fırlatılabilir.

Uluslararası Pasifik Uzay Keşif Merkezi, yakın zamanda yeni bir uzay mekiğini uzaya göndermeyi planlıyor. Bu iş için ise Hawai Adaları’nda bir fırlatma rampası üssü oluşturuluyor.

16-02/02/pisces-620x420.jpg

Ay veya Mars’a gönderilmesi planlanan uzay aracı için en uygun konum araştırılıyor.

Uzaya gönderilecek araçta yer alması planlanan robotun ise aydaki insan izleri, volkanik taş vb. görüntüleri kaydetmesi görevini üstlenmesi bekleniyor.

KaynakSlashgear

:: Yakın tarihte yapılan çalışmalar da göz önüne alındığında, uzay hakkında daha fazla bilgi sahibi olunacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    millet aya bizler yaya biz daha kim Müslüman kim ateist onu tartışak
    ben namazımı kılım varsın dünya dünsün kafası olduktan sonra onlar yapar biz anca bakarız ?

" Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hawai’den Uzaya Yeni Bir Araç Gönderilebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "