Hawking’den, Uzaylı Açıklaması!


01 Ekim 2015 Perşembe 05:30
Hawking’den, Uzaylı Açıklaması!

Dünya’nın en ünlü Fizikçisi ve Kozmoloğu olarak bilinen Prof. Stephen Hawking, kısa bir süre önce “Spain’s El Paris” ile yaptığı röportaj kapsamında, Dünya Dışı Varlıklar ya da daha basmakalıp tabiri ile Uzaylılar ve “Tanrı” inanışı ile ilgili, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Stephen Hawking ile yapılan söz konusu bu röportaj kapsamında Hawking, Dünya Dışı Varlıklar‘ın, insanlığın sonunu getirebileceği, buna ek olarak insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı ve bu durumun “Tanrı” nezdinde karşılığı olmadığı anlanmalarını doğuran açıklamalarda bulundu!

Stephen Hawking: Uzaylılar, Dünya’nın sonunu getirebilir!

15-10/01/news_1-stephen-hawking-uzaylilar-ile-ilgili-aciklamalarda-bulundu-sdn-populer-bilim-2015.jpg

Aslında Prof. Stephen Hawking, daha önce de benzer bir kaygısını, Yapay Zeka gelişimi ile gündeme getirmişti. Stephen Hawking’e göre Yapay Zekâ‘nın gelişimi, insanlığın gelişimini sona erdirebilecek potansiyeli taşıyor olabilir. Bu yüzden Hawking, sık sık Yapay Zeka ile ilgili açıklamalarda bulunmaktan geri durmayan bir isim…

Son olarak ise Stephen Hawking, Dünya Dışı Göçebe Varlıklar’ın, insanlığın sonunu getirebileceği ile ilgili kaygılarını açıkladı.

Hawking’e göre, matematiksel olarak Dünya Dışı Varlıklar’ın var olduğunu kabul etmek mümkün… Ayrıca bu varlıkların “Göçebe” olarak tabir edilen bir kısmı, kendi yaşam alanlarını tükettiği için, uygun bir gezegen arayışında olabilecekleri ve eğer Dünya onlar için uygun olacaksa, bu durumun Dünya’nın işgali ile sonuçlanabileceği olasılığının mevcut olduğunu belirtti.

15-10/01/news_2-stephen-hawking-uzaylilar-ile-ilgili-aciklamalarda-bulundu-sdn-populer-bilim-2015.jpg

Röportaj sırasında, bu durumun paranoyak bir yaklaşım olarak değerlendirilebileceği kabul eden Hawking, son günlerde NASA tarafından yapılan, Mars’ta su bulunduğu açıklamasını, konu ile benzetmeyi uygun buldu.

Öte yandan bir benzetme ile devam eden Hawking, Dünya Dışı Varlıklar’ın dünyamızı işgal etmelerini, “Amerika’nın keşfedilmemesinden bile daha kötü” olarak örnekledi.

İnsanlığın geleceği, başka bir gezegende!

Bunlara ek olarak Stephen Hawking, Dünya Dışı Varlıklar’ın, yani kaba tabiri ile Uzaylılar’ın, Dünyayı işgal etme ihtimalinin yanında, insanlığın kendi sonunu kendi getireceğini de vurguladı.

Bu durumun doğal afetler veya nükleer savaşlar ile olabileceğini öngören Hawking, insanlığın oluşturacağı bu yıkımın, “Tanrı” ile ilgili olmadığını da aktarmayı tercih etti.

15-10/01/news_4-stephen-hawking-uzaylilar-ile-ilgili-aciklamalarda-bulundu-sdn-populer-bilim-2015.jpg

Öte yandan kişisel olarak “Tanrı” inancı olmadığını belirten Hawking, bilimin ve matematiğin evreni açıklamaya yeterli olduğunu ve bu konuda “Tanrı” tarafından istek içinde olmanın gerekmediğini belirtti. Kendi düşüncesinin de, ünlü Fizikçi Einstein gibi olduğunu ve Evren’in geçmişinin de, Doğa Kanunları ile açıklanabileceğini de söyleyen Hawking, bu konuda yine “Tanrı’dan” beklenti içinde olmanın gerekmediği yineledi.

Son olarak Stephen Hawking, durum her ne olursa olsun matematiğin gösterdiği yolda, insanlığın evrenin başka bir ucunda yaşam alanı bulması zorunluluğunun olduğunu, aksi halde Dünya yaşamının öyle ya da böyle kaynaklarını tüketeceğini anlattı.

Hawking’in son sözleri ise, “Uzay’ın derinliklerine gidin ve bakir gezegenleri bulun” şeklinde oldu.

:: Stephen Hawking’in, Uzaylılar ile ilgili bu kaygısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce herhangi bir sebepten dolayı Dünya’nın sonu, insanlar sebebiyle mi olacak? İnsanlığın geleceği, Evre’nin başka bir köşesindeki yaşam alanında mı?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

106 yorum - “Hawking’den, Uzaylı Açıklaması!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Evet bu haberi durup okuma ve sonrada yorum yapma gereği duydum çünkü her insana akıl verilmiş mantık verilmiş. Düşünelim önce eyer allah yoksa ve canlılar kendiliğinden oluşuyorsa neden yeni bir insan ırkı tureyemiyor madem darvin doğru maymunlar neden hala evrim geçirmeye devam etmiyor. Tek bi kereye mi özgü bu eyer öyleyse bile bunu yöneten güç allahtir. Eğer uzayda farklı bir canlı varsa ki olabilir ancak kıyamete yakın onları görüp iletişim kurabiliriz çünkü kuran bunu yazıyor ve yaşam evren dünya yok olurken de insan oğlu hala yaşıyor olacak hemde dünyada kuranda böyle ama darvinde ataistlerde nasıl ilgilenmem inanmam bu adamda yalancı nasanın iti olmuş

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Hawking hala yaşıyor mu?

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  AYNEN KATILIYORUM ARKADAŞLAR SİZE :))

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Hawkins Dawkins falan Einstein i kullanırlar ama Einstein ve Newton gibi gelmiş geçmiş en büyük bilim adamlarının Tanrıya bakış açıcı çok rasyonalist olmuştur. Bu yine iyi Dawkins tam komedi.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Hawking keriz misin ***** namaz ***** camide duracaksın.içinden dua okuyacaksın ***** gibi toplarsın sevapları ş***** kuantum diye düşüneceğine azıcık din öğ***** senin yerinde olsam dakka ***** yok lan sana:)))karabigalı Soner den selamlar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   adam gibi konuş

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  matematiksel bilmi güzel ama düşünce yanlış uzaylı gelir gider bizde gideriz uzaya okey stephan sıkıntı yok niye olmasın üstün teknoloji olursa 😀 ama son düşünce hoşuma gitmedi pek. yaratıcıyı inkar etmek uslubsuz olmuş . bilmine ilmine lafımız yok ama buu sözler de olmamış ve stephan dayı

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  matematik bilmini insan yaratılışına dayatmış gayet yanlış

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  bilim insanı saygı duyarım katkısı da çok olmuştur okey ama bu kez yanlış bir düşünceyi savunmuş kendileri ..Fiyasko

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  bilimle matematikle ne ilgisi var yaratılışı yok etmiş resmen 😀 sesli güldüm habere aleykum selam bende adıyamandan nusret sefa

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Ateist la bu 😀 dini ilgilindirmez valla beni ne olursa olsun 😀 ama yanlış bir söylem ve söylediği şey imkansız 😉 kısaca boş habermiş bence
  Antalyadan Hakan Sümer selamlar

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu adam kafayı yemiş .niğdeden ahmet bal

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu tezin kökeni darwinist ve bu teze olumlu bakan insanlar acaba ülkemizde hala var mı zira kuş kadar beyin ile darwinizmi savunanlar yokmu hay kuş beyninize sizin .osmaniyeli cemil

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Akıl çamura saplanmış topal eşekgibidir. MevlanaBu arada bu adamın beyin hücrelerini kim bir araya toplamış uzaylılarmı ??

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  az gelişmiş ülkemin taze soğanları konuşuyor…zavallı beyin (siz)ler…cin aliden başka kitap okumayıp burada kendini bilim insanlarıyla boy ölçtürüyor…ne işiniz var sizin bilimle diyeceğim de , teknolojiyle bilimi karıştıran zihinlere ne anlatılabilir …hala darwin yalan diyen bu kadar cahil ve kör varken ne denilebilir ki size…

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Adam ömrünü bilime ve fiziğe adamış cahil, bizimkiler bilimim ve fiziğin yanından bile geçmemiş uzman. De gidin be. Gidin bilim ve fizik okuyun.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  lan ne kadar aptal adamlarsınız ya , adam matematiksel ihtimalden bahsediyor anasını satayım . kaynaklar tükendiğinde başka bir gezegenden insan veya başka bir canlı gelebileceği ihtimalinden bahsediyor ve buna paranoyak bir yaklaşım diyor ***** suan yapılan filmlerde dünya tükendiğinde başka bir gezegene geçiş hayalleri kurmuyor muyuz ? dini inancı konusunda katılmıyorum ancak saygı duyuyorum bu kadar. Sövmeye suna buna gerek yok.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  ALLAH'ı bilmedikten sonra bildiğin herşey boş!!! Hawking!!!!eyyy hawking yatacak yerin yok!!!tövbe et dön küfürden!!!olmadı bu!!

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Dincileri yobazdır. Söylediklerinin de bir anlamı yok. Çünkü düşünemedikleri için dincidirler. Başkasının fikrini kutsallaştırmaya, putlaştırmaya bayılırlar.

  Bir ataist olarak görüşüm bu.

  Hawking aslında 2000 yıl önce Ege'de ortaya çıkan bir görüşü yenilemiş. Tanrılardan bir şey beklemeyin, kafanızı çalıştırın ve düştüğünüz durumlar için beynizle çözümler üretin. Allah -Tanrı – Tanrılar size yardım etmez. Çünkü yoklar var olsalar da bunu kanıtlayamazsınız. Kanıtlayabilirseniz zaten sorun yok..

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Hadi taşınalım marsa :)…

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu adam bilim adamı değil, kahin. Bir kere de gerçeklerden bahset; ne zaman bu adamla ilgili bir şey okusam kehanetlerden başka birşey çıkmıyor karşıma. Sırf İngiliz olduğu ve sakatlığından dolayı değişik göründüğü için bu kadar saygı gösteriyorlar. Bir de her fırsatta yaratıcıyı inkar ettiği için tabi.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  eğer şu adamın dünyanın sonunun uzaylı ile geleceği ifadesine inanıosan ve bu adamı savunuorsan bence siz haber okumayın o kadar ayet ve ilim kitabı yol gösterici Kuran dururken buna inan vay be . ulan ne zeki adamlarsınız beee ve o nohut kadar beyinle şu ateistin tezini doğrularlar ya işte ülke bu tip ahmaklar yüzünden ne kalkınır ne gelişir saygı duymak farklı bişe ama bu düşünceyi de savunanlar püh diye tüküresin suratlarına yazık yazık ne hale gelmiş müslüman türkler.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  ADAMIN DİNİ İNANIŞI BENİ İRDELEMEZ LAKİN ORATA ATTIĞI SÖYLEM TAMAMEN DİNSİZCE BEN ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM GÖREVLERİMİ YAPIOMUYUM HAYIR KEŞKE YAPABİLSEM KİMSEYİ DE İLGİLENDİRMEZ TABİ ..KISACA : BU TEZ YANLIŞ BİR TEZ OKUNMAMALI BİLE Bİ YERLERİNDEN SALLAMIŞ CAHİL CÜHALA İNSANLARDA AHMAK GİBİ İNANABİLİR OLABLİR SAYGI DUYARIZ AŞAĞIDAKİ ARKADAŞIMA KATILIORUM BURAM BURAM DARWİNİZM KOKUYOR

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu adam tanrı yok diyor resmen beyni olan zeki olan biri bunu dememeli yanlış aşağıda arkadaş çok güzel örnekler vermiş çevresine bakabilse mucizeleri görebilir bu görememiş sanırım ALLAH ŞİFA VERSİN HASTALIĞINA KALP HASTALIĞINA DA . çok zeki olabilir fiyasko arkadaşın dediğine katılıyorum darvinizim hareketi kokan bilgiler bunlar haber bile yapılmamalı bu tezler aslında.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanın zekasıda duyu organları gibi sınırlıdır.Örneğin radyo dalgalarını hissedemiyor olmamız, onların var orduğunu değiştirmez. Öyleyse, varlığıda yokluğuda ancak sınırlı derecede değerlendirebiliriz. İşte bu yüzden hiç bir insan Allah'ın olmadığını söyleyebilecek nitelikte değildir. Söz konusu doğa kanunları, matematik ve sistemler bir varlık taradından dizayn edilmiş olmalı. Herşeyin bir sebebi olmalı. Çünkü mantıklı olan budur. Düşünsenize eğer insanda bir kaç duyu organı daha olsaydı, kim bilir neler keşfederdi.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Stephen Hawking kesinlikle bilime çok k k atkilarki olmuş neye inandiğida bizi ilgilendirmez ama insan soruyor nerden çikariyosun neye dayanarak soylüyosun dünya dişi varliklarn bizi yok edeceğini en ufak bir dayanak olmadan boyle derssen olmaz belki uzaylilar iyi kalplidr nerden biliyosun . cem ylmz nin sozü aklma geldi son parağrafi okurken.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  iki bükül olmuşsun hala iflas etmiş ,porsümüş darwinizmin erotik reklamını yapıyorsun…her dönem ilahi dinleri istismar eden ,içini boşaltmaya çalışan pişkinler olmuştur,papazlardada olmuştur,müslümanlardada olmuştur yahudilerdede…

  Kuran;bilimle örtüşen son derece önemli bilgileri bazı ayetlerde açık acık bazılarda dolaylı olarak bilim duyurmadan söylemiştir,ilk emri oku dur…

  evrendeki bunca ince ayar asla tesadüf olamaz,akıllar üstü çok üstün bir gücün mutlak gücün şüphesiz sahibidir Allah.

  islamı demode göstermeye çalışanların cezasını doğa bir gün kesecektir.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  anlam veremedigi herseyi göremediği doga ustu bir varlığa baglayip bilim insanlarini aşağılayan zavallı varlıklarsıniz…haataligina bile allah yapmis yapacagini diyen var. ulan beyninin yuzde 10 luk kismini bile kullanamayan fasülye. hergun 5 vakit namaz kilan adamda felç geciriyor buna ne diyecennnnn !!!!!

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Size ne? Adam inanmazsa inanmasin. Kimsenin buna karisma hakki yoktur. Tanri ile insan arasindaki bag kisiseldir. Ama bizim milletimiz musluman olmayani hatta inanmayanlara kafir diyerej seviyesini ortaya koyuyor. Tanri askina bir T.C anayasasi alip ilk 10 maddesini okuyun. Bir sey degil. Unutmayin ozgurluk bir baska insanin ozgurlugunun basladigi yerde biter. Ozellikle inanclar konusunda. Hatta her kisisel konuda. Benim siyasi gorusum, dini inancim, aile yasantim, icki icip icmemem kimseyi alakadar etmez.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  yaw darwinist düşünceyi savunan ZAVALLILARDAN biridir stephan NOKTA.

" Hawking’den, Uzaylı Açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hawking’den, Uzaylı Açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hawking’den, Uzaylı Açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG