Okunma

Hayatı Paylaştıran Widget


03 Eylül 2009 Perşembe 12:31
Hayatı Paylaştıran Widget

Bir süredir, popüler web servisleriyle işbirliği içersinde geliştirilen uygulamalar dışında sessizliğe gömülen Nokia Beta Labs, N97 için özel yayınladığı bir “widget” ile geri döndü.

Web tabanlı bir uygulama olan Ovi Lifecasting, konum bilgilerinizi Facebook üzerinden paylaşabilmenizi sağlıyor. Listenizdeki arkadaşlarınıza bu sayede nerede olduğunuzu gösterebiliyorsunuz. Ayrıca bulunduğunuz yerden çekilmiş bir fotoğrafı, etkinlik mesajı ile birlikte hesabınıza gönderebiliyorsunuz.

Servisi aktif olarak kullanabilmek için öncelikle bulunduğunuz konumun güncel bir Ovi Maps haritasının yüklü olması gerekiyor. Şu anda yalnızca N97 ile uyumlu çalışabilen uygulamanın ilerleyen günlerde 3.Sürüm S60’lar ile de uyumlu bir versiyona kavuşması bekleniyor. Yazılım ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve gerekli sis dosyasını indirmek için buradaki Nokia Beta Labs bağlantısını kullanabilirsiniz.

:: Nokia Beta Labs’ın yeni yazılımı hakkındaki fikirlerinizi forumda payşlaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hayatı Paylaştıran Widget konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatı Paylaştıran Widget ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatı Paylaştıran Widget ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "