Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler”


07 Temmuz 2020 Salı 20:18
Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler”

Teknoloji dünyayı değiştirdi ve insanların hayatını çoğu zaman daha kolay hale getirdi. Peki bu teknolojiler olmasaydı ne olurdu? Hayatımızı kolaylaştıran pratik teknolojiler yazımızda sizlere bu teknolojileri hatırlatacağız.

Hayatımızı kolaylaştıran pratik teknolojiler

Bulaşıkları ellerinde yıkayan milyonlarca insan bulaşık makinesinin bulunmasıyla zamandan ve sudan tasarruf ediyor. Ellere alınan çalı süpürgelerle evin süpürülmesinden, kablosuz çok daha kısa sürede etrafı silip süpürmeyi sağlayan elektrikli süpürgelere geçiş bir anda olmadı.

İnsanların birbiri ile iletişim kurmasının çok daha zor olduğu Birinci Dünya Savaşı dönemine kıyasla, akıllı telefonlar sayesinde hayatımız bir noktada daha kolay bir hale geldi. Artık kıtalararası konuşmalarımız bile internet sayesinde saniyeler içinde gerçekleşebiliyor.

Teknoloji hayatımızı bu kadar pratik hale getiriyor peki, bu nerede başladı? Nasıl hayatımıza dahil oldular ve hayatımızı kolaylaştıran bu pratik teknolojiler neler?

İletişim daha kolay hale geldi

hayatimizi-kolaylastiran-pratik-teknolojiler-00

Telefonun icadından bu yana teknoloji akla hayale gelmeyecek şekilde gelişti ve hayatımızı kolaylaştırdı. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurmak için mektup, duman ve birçok yol kullanmışken, günümüzde numaraların tuşlanmasıyla kilometrelerce uzaklıktaki kişilerle kolaylıkla arama yaparak iletişim kurabiliyoruz.

İnsanlarla iletişim kurmak yıllar önce çok daha zahmetli ve zor bir işken, günümüzde akıllı telefonlar, internet ile birlikte görüntülü veya sesli konuşma uygulamaları ile iletişim kurmak çok basit bir hale geldi.

Bu noktada iletişim kurmak hem kolay bir hale geldi, hem de zaman içinde iletişim kurmaya yardımcı teknolojiler de daha fazla insana ulaşmaya başladı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler””

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  1990’lı yıllarda yabancı olduğumuz bir şehre gittiğimizde yolda karşılaştığımız birilerinden gideceğimiz adresin tarifini sorardık, şimdi ise yurtiçindeki ve yurtdışındaki herhangi bir yere kimseye adres sormaya ihtiyaç olmadan navigasyonla gidilebiliyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok çok eskiyle şimdiyi ne kadar kolay kıyaslamışsınız, kendinizi geliştirin !

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Öneriniz varsa karşılaştırma noktasında bekliyoruz

" Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
 10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)