Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler”


07 Temmuz 2020 Salı 20:18

Reklamcılık dijital alana taşındı

Reklamcılık her dönemde varlığını önemli şekilde hissettiren bir alan. Şirketlerden, markalara, markalardan, kişilere kadar herkes bir şekilde reklama ihtiyaç duyuyor. Reklamcılığın çok yönlü bir hale geldiği günümüzde sosyal medya uygulamaları sayesinde dijital reklamcılık alanı doğdu.

Artık Instagram’da fotoğraflara ve videolara bakarken, binlerce reklam görüyor, Google’ın reklam algoritması sayesinde ilgi alanımıza göre reklamlar ile karşılaşıyoruz. Elbette bu birçok yönden eleştirilse de yeni teknolojilerin getirdikleriyle birlikte reklamcılık sektörü de pratik bir hale geldiği söylenebilir.

Gelişmiş sağlık hizmetleri

hayatimizi-kolaylastiran-pratik-teknolojiler-00

Teknolojinin en büyük etkilerini gelişmiş sağlık hizmetleriyle görüyoruz. Hastalıkların birçoğunu kolaylıkla basit işlemlerle halletmeyi sağlayan cihazlar ile birlikte tedavi yöntemleri de geliştirildi.

Sağlık alanındaki buluşları ve gelişmeleri saymak çok zor olsa da en basitinden akıllı bileklikler ve gelişmiş özellikleriyle akıllı saatler, insanların nabzını ölçebiliyor.

Olağandışı durumları kısa sürede tespit etmesiyle birlikte, küçük sağlık sorunlarını gözler önüne seren akıllı saat teknolojisi pratik teknolojiler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Gün içinde atılan adımları sayan bu akıllı cihazlar, kan basıncı ve kalp ritmi ölçme bunların yanında EKG gibi özellikleriyle mini bir poliklinik görevi üstleniyor. Kullanıcıların sağlık verilerini doktorlara uzaktan bildiren bu teknolojiler, tıbbi durumların yakından takip edilmesi noktasında oldukça pratik cihazlar oluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler””

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  1990’lı yıllarda yabancı olduğumuz bir şehre gittiğimizde yolda karşılaştığımız birilerinden gideceğimiz adresin tarifini sorardık, şimdi ise yurtiçindeki ve yurtdışındaki herhangi bir yere kimseye adres sormaya ihtiyaç olmadan navigasyonla gidilebiliyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok çok eskiyle şimdiyi ne kadar kolay kıyaslamışsınız, kendinizi geliştirin !

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Öneriniz varsa karşılaştırma noktasında bekliyoruz

" Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!