Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler”


07 Temmuz 2020 Salı 20:18

Reklamcılık dijital alana taşındı

Reklamcılık her dönemde varlığını önemli şekilde hissettiren bir alan. Şirketlerden, markalara, markalardan, kişilere kadar herkes bir şekilde reklama ihtiyaç duyuyor. Reklamcılığın çok yönlü bir hale geldiği günümüzde sosyal medya uygulamaları sayesinde dijital reklamcılık alanı doğdu.

Artık Instagram’da fotoğraflara ve videolara bakarken, binlerce reklam görüyor, Google’ın reklam algoritması sayesinde ilgi alanımıza göre reklamlar ile karşılaşıyoruz. Elbette bu birçok yönden eleştirilse de yeni teknolojilerin getirdikleriyle birlikte reklamcılık sektörü de pratik bir hale geldiği söylenebilir.

Gelişmiş sağlık hizmetleri

hayatimizi-kolaylastiran-pratik-teknolojiler-00

Teknolojinin en büyük etkilerini gelişmiş sağlık hizmetleriyle görüyoruz. Hastalıkların birçoğunu kolaylıkla basit işlemlerle halletmeyi sağlayan cihazlar ile birlikte tedavi yöntemleri de geliştirildi.

Sağlık alanındaki buluşları ve gelişmeleri saymak çok zor olsa da en basitinden akıllı bileklikler ve gelişmiş özellikleriyle akıllı saatler, insanların nabzını ölçebiliyor.

Olağandışı durumları kısa sürede tespit etmesiyle birlikte, küçük sağlık sorunlarını gözler önüne seren akıllı saat teknolojisi pratik teknolojiler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Gün içinde atılan adımları sayan bu akıllı cihazlar, kan basıncı ve kalp ritmi ölçme bunların yanında EKG gibi özellikleriyle mini bir poliklinik görevi üstleniyor. Kullanıcıların sağlık verilerini doktorlara uzaktan bildiren bu teknolojiler, tıbbi durumların yakından takip edilmesi noktasında oldukça pratik cihazlar oluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Mehmet
Mehmet
6 ay önce

Çok çok eskiyle şimdiyi ne kadar kolay kıyaslamışsınız, kendinizi geliştirin !

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

1990’lı yıllarda yabancı olduğumuz bir şehre gittiğimizde yolda karşılaştığımız birilerinden gideceğimiz adresin tarifini sorardık, şimdi ise yurtiçindeki ve yurtdışındaki herhangi bir yere kimseye adres sormaya ihtiyaç olmadan navigasyonla gidilebiliyor.

" Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatımızı kolaylaştıran ”pratik teknolojiler” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!