Okunma

Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri


22 Ocak 2011 Cumartesi 19:20
Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri

İnternetin hayatınızdaki gerçek değerini hiç düşündünüz mü? Tüm dünyayı saran bu sanal ağ aslında, modern insan için su kadar önemli hale geldi.

Devletler bile işlerini internet üzerinden hallederken, modern için sanal dünya gerçek yaşamlarını düzenledikleri bir alt benlik olmaya başladı.

İnternet Dünyası Değişiyor

Peki, sizin benliğinizde kaç tane yeni site için yer var? Birgün içerisinde girdiğiniz sitelerin sayısına bakın. Bunlardan kaç tanesi yeni ve işinize yarıyor?

Eğer cevabınız hiç ise o zaman haftanın web siteleri sizi istediğiniz yolculuğa çıkartıyor.

Zamanın Efendisi Olun

Şu anda tek ihtiyaç duyduğunuz saat, yerel zamana ayarlı olabilir, ancak geleceğin ne getireceği hiç belli olmaz. Yurtdışına giden bir arkadaşınız ve akrabanızla rahat rahat konuşabilmek için, başka ülkelerin de saatlerine bakmanız gerekir.


localti.me

En önemlisi siz yurtdışında çıkacaksanız gideceğiniz bölgenin şehrinizle olan zaman farkına günlük hava durumuna ve haritasına bakmak isteyebilirsiniz. İşte bu site hepsini biraraya getiriyor.

Videoları İstediğiniz Gibi Yönetin

İnternet sayesinde tüm dünyaya yeteneklerini gösteren insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunda en büyük rolü ise YouTube gibi ünlü video paylaşım siteleri sağlıyor.

www.tubemogul.com

TubeMogol ise, bu konuda size yardımcı olabilecek en iyi kaynaklardan biri. Bir videoyu aynı anda birçok siteye yüklemenizi sağlayan adres aynı zamanda videolarınızla istatistikleri de sizlere sunuyor.

Bu Font Hangisi?

Web sitesi tasarımcıları bazen başka adreslerde kendilerine hitap eden fontlarla karşılaşır. Ancak bu fontların hangisi olduğunu öğrenmeden onları kendi sitelerinle ekleyemezler.


www.whatfontis.com

What font is this? adlı site bu konudaki en ilginç kaynaklardan biri. Linkini verdiğiniz sitede bulunan fontla ilgili bilgileri bu adresten öğrenebiliyorsunuz.

Web Sitelerini Video Haline Getirin

Bazen ilginç bir siteyi ya da sosyal ağ profilinizdeki içerikleri insanlara tanıtmak isteyebilirsiniz. İşte bu site size aradıklarınızı sunacak özelliklere sahip.


screenr.com

Normalde programlar sayesinde yapılan özellikleri Screenr adlı site size istediğiniz gibi sunabiliyor. Screenr ekrandaki siteyi kaydediyor ve işi bittiği zaman bu videoyu YouTube‘a yüklüyor.

Dedelere Karşı Önlem

Son dönemin en yaygın internet şakaları hep kısaltılmış URL‘ler sayesinde kurbanlarını kandırabiliyor. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yapılmış bu sistem ne yazık ki, yanlış ellerde başınızı ağrıtabilir.


untiny.me

İşte bu site, kısa URL‘lerin uzun hallerini göstererek size doğru fikirler verebilir. Böylece link’in ismine bakarak içeriğinin ne olduğunu görebilirsiniz.

Ücretsiz ve Online Photoshop

Hemen her kullanıcı mutlaka, Photoshop‘ta yapılması gereken bir işlemle karşılaşmışdır. Ancak her zaman bilgisayarınızda bir fotoğraf editleyici program bulamayabilirsiniz.


sumopaint.com

İşte bu site size online Photoshop imkanlarını sunuyor. Bulut üzerinden çalışan site sayesinde yapmak istediğiniz basit işlemleri sayfa üzerinden halledebiliyorsunuz.

Tüm Sosyal Ağlarınız Birleşsin

Sanal dünyanın nimetlerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar ne yazık ki tüm popüler sosyal ağ sitelerine üye olmak zorunda. Aksi takdirde, internetin nimetlerinden istedikleri gibi faydalanamayabilirler.

 


nutshellmail.com

Bu kadar çok siteye üye olmak ise başka sorunların doğmasına neden oluyor. Memur gibi onlarca siteyi aynı anda yönetmeniz ve kontrol etmeniz lazım.

Bu site tüm hepsalarınızı birleştirip isterseniz size mail olarak yollanmasını sağlıyor.

:: Bu sitelerden en çok hangisiz işinize yarayacak?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  “Son dönemin en yaygın internet şakaları hep kısaltılmış URL’ler sayesinde yaygınlaşı***** derken şair dedelere sesleniyor.

 2. zoki dedi ki:

  screenr.com/ favorilerimin arasına aldım

 3. surmelim37 dedi ki:

  ***** işime yarar

 4. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  untiny.me Dedelere karşı önlem iyiydi

" Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatınızı Kolaylaştıracak Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "