Okunma

Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar


28 Haziran 2011 Salı 12:30
Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar

Sürekli PC başında olan kişiler için seçtiğimiz uygulamalar sayesinde birçok işi tek bir tuş ile yapabileceksiniz. Bunlar arasında, birden çok sistemi tek bir fare bir yönetmek, arama motoruna gelişmiş seçenekler eklemek ya da sistemdeki sürücüleri yedeklemek gibi şeyler var.

Her bir uygulama kullanıcıya büyük bir avantaj sağlıyor. Ücretsiz olan bu uygulamaların kurulumu ve kullanımı oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey size hitap eden uygulamayı yüklemek ve çalıştırmak.  

DriverMax


İndirmek için tıkla

Bu uygulama ilk olarak sisteminizdeki sürücüleri bulup listeliyor. Bu sürücüler isteğinize göre sıkıştırıp yedekleniyor. DriverMax buna ek olarak var olan sürücülerin güncel sürümlerini kontrol ediyor. Ayrıca yüklenmemiş sürücüleri de sizler için buluyor.

MyUninstaller

İndirmek için tıkla

MyUninstaller, Windows’un Program Ekle/Kaldır uygulamasına karşı geliştirilen bir program. Bu programın en büyük özelliği inatla silinmeyen ve Program Ekle/Kaldır da yer edinen uygulamaları da silebilmesi.

System Explorer

İndirmek için tıkla

System Explorer’ı, Windows altındaki Görev Yöneticisi eklentisinin gelişmiş versiyonu olarak görmek mümkün. Bu uygulama çalışan görevlerle birlikte, otomatik açılan uygulamalar, sürücüler ve kullanılan kaynakları grafiksel olarak da gösteriyor.

EasyBCD


İndirmek için tıkla

Easy BCD, özellikle Windows Vista için geliştirilen bir Boot yöneticisi. Bu Boot yöneticisi ile birlikte birçok kontrole sahip olabiliyorsunuz.  Örneğin, yedekleme işleminden tutun, 64-bit sürücü kontrolünü iptal etme, bellek ve işlemci sınırlama ve MBR kaydını kurtarma gibi görevleri bu uygulama ile yapabiliyorsunuz.

8 Start Launcher


İndirmek için tıkla

8 Start Launcher masaüstü kısayollarını tek bir noktada toplayan bir uygulama. Bu uygulama ile masaüstünüzdeki kısa yolları kategorilere ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Bu sayede kısayollara tek bir merkezden rahat ve kolay bir ulaşım sağlamış olursunuz.

Listary


İndirmek için tıkla

Listary, Windows Explorer uygulamasının altına oldukça kullanışlı ve gelişmiş bir arama kutusu ekliyor. Bu arama kutusu açılan klasörlerin içine gerçek zamanlı arama yapabiliyor. Ürünün en büyük özelliği ayrıntılı arama yapabilmesi.  

Synergy


İndirmek için tıkla

Synergy sayesinde birden çok bilgisayarı tek bir klavye ve fare ile yönetebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey her bir bilgisayara bu programı yüklemek ve ana makinedeki klavye ve fareyi belirlemek.

Synergy, size bağlanacağınız sistemin ekranını getirmiyor. Daha çok KVM switch gibi çalışıyor.  

:: Beğendiğiniz uygulamaları bizimle paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar”

  1. virusizmir dedi ki:

    MyUninstaller’ı bazı inatçı programları kaldırmak için kullanmıştım çok ufak ama çok etkili bi yazılım

" Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "