Okunma

Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl?


21 Ağustos 2012 Salı 12:31
Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl?

Teknoloji insanoğlunu geliştirdiği kadar, dünya üzerindeki yaşam biçimini ve diğer dostlarımızı da etkiliyor. Kimi zaman onlar da bu duruma uyum sağlıyor. Arada sırada, müzik yapan köpeklere, iPad ile oynayan kedilere rastlıyoruz. Peki onlar teknolojiden nasıl fayda sağlıyorlar, biz onlardan teknoloji sayesinde nasıl daha fazla faydalanıyoruz?

Güneş panelli araba

İlk örnek Afrika’dan. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz ve eşşeklerin çektiği arabanın üzerinde güneş panelleri bulunuyor. Yani güneş enerjisi ile zayıf da olsa bir elektrik depolayan araç, aracın içindeki ampullerin yanmasını sağlıyor.

WiFi teknolojisine sahip eşekler


Bu sefer, sizi Afrika’dan alıp İsrail’e götürüyoruz. İsrail’de bulunan bir parkta yer alan eşşekler, wi-fi teknolojsine sahip ve böylece internete bağlı kalıyorlar. Eşeklerin üzerinde birer wireless router bulunuyor.

Teknolojinin hayvanların hayatını da kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat, hayvanlar zaten ihtiyaçlar için kullanılırken, bir de teknoloji ile donatılmasını gelen yorumlar nasıl olur bilemiyoruz. SDN Forum’da görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

:: SDN Forum’da tartışıyoruz, hayvanların wireless router olarak kullanılması doğru mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl?”

 1. virusizmir dedi ki:

  Hayvanların teknoloji ile araları nasıl demişsiniz; ama hayvanların teknoloji için nasıl kullanıldığını göstermişsiniz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gerçekten adeta hayatım değişti bu haberi okuduktan sonra.

 3. barbunyaza dedi ki:

  gitti 45 sanıyem. yapıosanız mesela duymayan kedi köpek olur onlara takılan cihazları haber yapın. ne biliyim köpeğin bacagı kopmuştur ona bi elektronik bacak takmıslardır onu haber yapın bu ne böle ya.

 4. Ultrayer6 dedi ki:

  "eşşeklerin çektiği araba" nedir abi, "eşeklerin" olmasın o?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hayırlısı be gülüm.

 6. topalsolucan dedi ki:

" Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hayvanların Teknolojiyle Arası Nasıl? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "