Okunma

Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi


17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:00
Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi

Sosyal ağ ölçümleri konusunda en ünlü markalardan biri olan ve bizim de medya partneri olduğumuz SocialBakers, Haziran ayı kullanım sonuçlarını açıkladı.

Türkiye‘de en çok takipçiye sahip marka, 2.620.698 kullanıcı ile  Turkcell. 1.334.122 adet takipçiye sahip firmanın bir diğer iştirakı olan gnctrkcll, yine dokuzuncu sırada yerini aldı.

İkinci sıradaki yeri alan Volkswagen Türkiye Facebook sayfası, 2.326.492 adet takipçiye sahip. Üçüncü sırada ise yine bir operatör firması bulunuyor. Avea, 2.262.953 adet takipçiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Nokia Türkiye,  Markafoni, Trendyol, Markafoni, Garanti Bankası, Akbank ve Renault Türkiye‘de sıralamadaki yerini alıyor. 

En etkin Facebook sayfası kimde?

Cevap ve hızlı iletişim konusunda yine en etkili sayfa Turkcell‘in Facebook Saydası olarak gözüküyor. Yüzde 88‘lik cevap oranına sahip Turkcell, 352 cevap vermiş. Yanıt oranının 245 dakika olduğu Turkcell, bu konuda da birinci.

İkinci sırayı yine bir operatör firması olan Avea alıyor. Avea‘nın Facebook sayfasında yüzde 81‘lik cevap oranına sahip. 264 cevabın verildiği sayfadaki tepki süresi ise 83 dakika.

Üçüncü sırada Samsung Türkiye, dördüncü sırada Pepsi Türkiye ve beşinci sırada ise Trendyol bulunuyor.

Twitter’da kimler takipçilerini artırdı?

Global olarak Instagram‘ın takipçi sayısının epey yükseldiğini görüyoruz. Instagram Haziran ayında 1.619.787 adet takipçi kazanarak, hızlı yükseliş listesinde lider oldu.

İkinci sırada Taylor Swift, üçüncü sırada Katty Perry yer alırken, YouTube‘da yükseliş konusunda dördüncü sırada yer alıyor. YouTube’un kazandığı takipçi sayısı ise Haziran ayında 1.446.153 olarak belirtiliyor.

Analiz bilgilerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Türkiye’deki sosyal ağ kullanımını ve markaların çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkcell kullanıyorum ve çok memnunum süper bir firma ilgi alaka memnuniyet süper 0 kalite

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell den nefret ediyorum

 3. marancı dedi ki:

  Turkcell’in Facebook Saydası

 4. DumDumaq dedi ki:

  sosyal medya lar arasında karşılaştırma olsaydı google+ twitter facebook gibi

" Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haziran Ayının Sosyal Medya Analizi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "