Okunma

HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı!


31 Temmuz 2017 Pazartesi 21:55
HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı!

HBO kanalı tüm dizilerine dikkat ediyor olsa da, Game of Thrones’un sızdırılmaması için elinden geleni ardına koymuyor. Tabii her sezon öncesi artık alıştığımız şekilde dizinin yeni bölümlerinin senaryoları sızdırılıyor ama bugün bambaşka bir olay yaşandı.

Game of Thrones’un yeni bölümü sızdırıldı mı?

HBO tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sunucular bir kişi tarafından hacklendi ve Ballers ile Room 104 adlı dizilerin yeni bölümleri internete yüklendi. Game of Thrones da bu olaydan nasibini aldı ve yedinci sezon dördüncü bölümün senaryosu internette dolaşmaya başladı bile.

17-08/01/game-of-thrones-sdn-shiftdeletenet2.jpg

Her ne kadar birkaç sezon önce yaşanan ilk dört bölümlük sızıntı kadar ağır bir durum olmasa da işlerin ne noktaya varabileceği henüz belli değil. Çünkü sunuculara girmeyi başaran kişinin sunuculardan neleri kopyaladığı henüz bilinmiyor. Fakat bilinen şey, HBO’nun sunucularından yaklaşık 1.5 TB’lık dosyanın çalınmış olduğu.

Tabii Game of Thrones’un yeni bölümlerinin kopyalanmış olması durumunda şu anda bütün Torrent sitelerinde yer alacağını düşünecek olursak, muhtemelen yeni bölümleri sorun yaşamadan haftalık olarak izlemeye devam edebileceğiz gibi görünüyor. Yine de sızıntıların yavaş yavaş gerçekleştirileceğini açıklayan hacker yüzünden şüphelendiğimizi de söylememiz gerekiyor.

Bu arada sezon başlamadan önce yedinci sezonun tüm bölümlerinin önemli noktalarının sızdırıldığını da hatırlatalım. Yani yaşanan bu yeni sızıntı çok da bir anlam ifade etmiyor denebilir.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

:: HBO’nun hacklenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  valla versin ben izlerim nasıl olsa bi sene beklicez ha 4 hafta erken ha geç kudursun pezolar 2 ay geç verdiler:)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Evet sızdırılmış. Dayanamadım izledim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  2016 Aralık'ta bütün sezonun seneryosu sızdırılmıştı ama siz saçma sapan haberler yapmaya devam edin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Link var mı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Acelemiz yok dostum. Her hafta izlerim sindire sindire. Neden hemen bitireyim ki 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yazık, haram para bu clickbaitten gelenler.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Clickbait başlıklarda üstünüze yok

 8. SDN Okuru dedi ki:

  6 ay önce tüm bölümlerin senaryosu zaten sızdırıldı, asıl beklenen bütün bölümlerinin sızdırılması, bakalım…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Heykır kardeş lütfen yapma etme gözünü seveyim bir gecede bitiriyoruz izleyecek bişey kalmıyor sonra hatta sen izle sana bişey de demiyoz bak lütfen dedim ya

" HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "