HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor


19 Mart 2021 Cuma 17:06
ABONE OL
HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor

HBO şirketi üç yeni Game of Thrones prequel dizisi üzerinde çalışıyor. İddialara göre bu yapımlar Sea Snake (9 Voyages), Flea Bottom ve 10,000 Ships isimleriyle izleyici karşısına çıkacak.

2011-2018 yılları arasında HBO ekranlarında yayınlanan Game of Thrones, George RR Martin‘in A Song of Ice and Fire romanından uyarlanmıştı. Westeros toprakları üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen dokuz asil ailenin hikayesini anlatan dizi, 9,3 IMDb puanıyla tüm zamanların en iyi dizileri arasına girmişti.

Dizinin halen daha popüler kültürdeki yeri çok önemli. Bu yüzden yapımcı kanal geçen yıl House of the Dragon adlı spin-off uyarlaması için çalışmalara başlamıştı. Bu projenin hazırlıkları devam ederken; şimdi başka alt dizilerin yolda olduğu anlaşıldı. Variety’nin ortaya çıkardığı iddialar, aynı evrende geçecek farklı projeler için dizi hayranlarını sevindirdi.

Yeni Game of Thrones prequel dizilerinin konuları belli oldu

HBO önümüzdeki sezonlarda üç güçlü yeni projeyi seyircisiyle buluşturacak. Bunlar arasında Sea Snake, yahut diğer adıyla 9 Voyages dizisi Rome ve Gotham dizilerinin senaristi Bruno Heller tarafından kaleme alınacak. Dizide Velaryon Hanedanlığı‘nın lideri, Rhaenys Targaryen’in eşi olan Lord Corlys Velaryon‘a odaklanılacak. Projede genel itibariyle Westeros evreninin en büyük donanmasına yoğunluk verilecek.

İkinci proje olan Flea Bottom, Kral Toprakları (King’s Landing) bölgesinin yoksul noktalarına uzanacak. 10,000 Ships dizisi ise Rhoynar’la birlikte Dorne’a yolculuk edip Lord Mors Martell ile evlenen Prenses Nymeria’nın sürükleyici hikayesini anlatacak.

Game of Thrones prequel

Game of Thrones’un üç yeni prequel dizisi geliyor.

Şu an için HBO sözcüleri yeni Game of Thrones uyarlamaları hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bu yüzden erken gelişim aşamasında olduğu tahmin edilen projelerle ilgili bilgiler oldukça kısıtlı. Çekim tarihleri, oyuncular ve kimin yöneteceği gibi detaylar için büyük olasılıkla bir süre daha beklemek zorunda kalacağız.

House of the Dragon dizisi yolda!

Sea Snake, Flea Bottom ve 10,000 Ships ile ilgili bilgiler sınırlı olsa da House of the Dragon‘un yaklaştığını biliyoruz. Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Paddy Considine, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno ve Matt Smith gibi oyuncuların kadrosunu şekillendireceği Game of Thrones prequel’i George R. R. Martin ve Ryan J. Condal tarafından kaleme alınıyor.

House of the Dragon

House of the Dragon dizisi yakında HBO’da yayınlanacak.

Dizinin yayın tarihi ise bir aksilik çıkmadığı takdirde 2022 yılı olacak.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!