Okunma

HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı


06 Mayıs 2009 Çarşamba 09:42
HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı

Şu sıralarda fiyatına göre gösterdiği performans ölçütünde zirveye oynayan HD 4770, kullanıcılara ciddi bir alternatif sunuyor. Her ne kadar AMD, kendi sunumlarında bu kart için 99 dolar + vergiler seviyesinde dese de ne ülkemizde ne de dünya çapında bu haftaya kadar bu seviyede fiyatlar görülmemişti. Fakat nihayet en son indirimlerle birlikte bu fiyatlara ulaşılmış durumda.

Türkiye’nin Farkı Ne Kadar?

Ülkemizde bilişim ürünleri alanında hem müşteri hem de mümessil olmak zor zanaattır. Dağıtıcı firmalar ürünleri kırk takla ve olur olmaz vergilerle gümrükten çekerken kullanıcılar AB’ye göre %5-10, ABD’ye göre ise %20’ye varan fiyat farklarıyla almak zorunda kalırlar. HD 4770 de bu konuda bir eksik değil. 99 dolarlık kart şu sıralarda ülkemizde 130 dolar + KDV gibi bir fiyata satılıyor. Neyse ki KDV’si 10 puan düşen ürünlerden…

Fiyat Örnekleri

Gösterge olarak alabileceğimiz bir markanın ürünü ülkemizdeki bir satıcıda 129 dolara satılırken, AB’de benzer bir fiyata 98 Euro’dan bulunabiliyor. Hatta vergi konusunda şu sıralarda biz avantajlıyız. Newegg’e baktığımızda ise en son aynı markanın ürününü 99 dolara bulunuyor. İnsan bir ürünü Türkiye’de Avrupa’dan ucuza görünce şaşırıyor.

:: HD 4770 ne zaman 100 dolara düşer?

Bilgi için: AMD
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İnsan bazen iyi ki kriz var diyor yoksa bu fiyata bunu alabilmek…Hayal ötesinde bir durum…

" HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HD 4770 Fiyatlarında Düşüş Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "