Okunma

HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar


11 Ekim 2010 Pazartesi 08:30
HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar

AMD’nin yeni nesil ekran kartlarının isimlendirmesinin üzerindeki sır perdesi ortadan kalkıyor. Üst seviye Cayman ve ondan sonra gelen Barts kod adlı kartların alabilecekleri isimler ortaya çıktı. (AMD Radeon HD 6000 Ne Zaman Geliyor?)

Daha önce Radeon HD 6700 olarak adlandırılacağı tahmin edilen Barts kod adlı modellerin adlarının HD 6800 olabileceği belirtildi. Bundan bir üst seviye olan Cayman kod adlı modellerin ise Radeon HD 6900 olarak adlandırılacağı söyleniyor.

 

Yeni nesil kartların isimlendirilmesi için iki ihtimal bulunuyor

 

Cayman ve Antilles

HD 6970 ve HD 6950 adlarına sahip olma ihtimali olan üst seviye Cayman modellerinin yanı sıra çift grafik işlemcili Antilles kod adlı ekran kartı ise HD 6990 adını alacak.

Bu isimlendirme düzeninde, yeni nesil HD 6700 serisinde ise önceki serideki HD 5700′lerde bulunan Juniper grafik işlemcisinin gelişmiş bir sürümü kullanılacak.

HD 6870 Poz Verdi

Tüm bu bilgiler ortaya çıktıktan sonra, Çin kaynaklı bir site olan it.com.cn, Radeon HD 6870′e ait olduğu iddia edilen bir görüntü yayınladı. (Barts Modelleri Çok İddialı)

Üzerinde iki adet DVI, bir HDMI ve iki adet mini DisplayPort çıkışı yer alıyor. Eyefinity konusunda kesin bir bilgi olmasa da, kartın bir seferde beş monitöre görüntü verebileceği belirtiliyor.

 

Sızdırılan slaytta EyeSpeed adlı bir özellikten bahsediliyor

 

EyeSpeed Özelliği

Öte yandan, Çin kaynaklı sitenin ele geçirdiğini iddia ettiği slaytlarda, henüz ne olduğu bilinmeyen EyeSpeed adlı bir teknolojiden de bahsediliyor.

:: Sizce EyeSpeed özelliği ne olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    cooookkk guuuzeeellll abiiii yaaaa

" HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HD 6000 Serisi Hakkında En Son Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "