Okunma

Alkışlar HDMI İçin!


07 Ocak 2009 Çarşamba 07:38
Alkışlar HDMI İçin!

Amerika’da televizyon ve eğlence dünyasının Oscar’ı sayılan Emmy Ödülleri, televizyon ve yayıncılık alanındaki teknolojik ilerlemeler için de bir heykelcik barındırıyor. Daha önce bu ödülü alanlar arasında FireWire teknolojisi sebebiyle Apple, Apollo uzay aracından yaptığı renkli yayınla NASA ve Trinitron televizyon teknolojisi sebebiyle Sony gibi firmalar bulunuyor. Bu defa ödül (şifreli ve hakları kısıtlayıcı biçimde) görüntünün ve sesin aynı anda aktarılmasını ve dijital içeriğin yaygınlaşmasını sağlayan HDMI bağlantı teknolojisine gidiyor.

Ödül Kaça Bölündü?

Eminiz ki bu ödül, firmaların aldığı “en büyük” ödül değil, zira geliştiriciler arasında toplam on firmanın bulunması, heykelciğin adaletli bir paylaşımda, tanınmayacak kadar bölünmesi anlamına geliyor. Firmaların tam listesini verecek olursak; Hitachi, Sony, Philips Consumer Electronics, Silicon Image, Thomson, Toshiba, Intel, Panasonic, Japan Aviation Electronics ve Molex gibi büyük bir liste karşımıza çıkıyor.

:: DisplayPort’ ayıp değil mi?

Bilgi için: Emmy Ödülleri
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Alkışlar HDMI İçin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alkışlar HDMI İçin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alkışlar HDMI İçin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "