Okunma

HDTV’ye Hazır Olun


03 Temmuz 2005 Pazar 21:00
HDTV’ye Hazır Olun

görüntü
ve ses imkanı veren HDTV ve izleyicinin kendi yayın akışını oluşturmasına olanak sağlayan IPTV yayınları Eutelsat aracılığı ile başlayacak.

2006 Dünya Kupası HDTV ile daha renkli izlenecek

Yüksek çözünürlükte dijital TV olarak tanımlanan HDTV, analog yayınlara göre daha iyi çözünürlük ve daha iyi ses kalitesi sunuyor. HDTV görüntüleri,
geleneksel standart sisteme göre daha çok bilgi içermesinin yanı sıra
daha fazla ayrıntı, zengin bir görüntü ve netlik sağlıyor. Avrupa’da
kullanılan PAL sisteminde 576 aktif satır, Avrupa dışında bulunan televizyonlardaki NTSC sisteminde ise 525 aktif satır kullanılıyor. HDTV teknolojisinde kullanılan 1080 aktif satır ise HDTV görüntü kalitesinin mükemmelliğini ortaya koyuyor.

Fransa ve İtalya’da bulunan HD (High Definition) grubunun kurucu üyelerinden biri olan Eutelsat aynı zamanda sahip olduğu HOTBIRD
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HDTV’ye Hazır Olun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HDTV’ye Hazır Olun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HDTV’ye Hazır Olun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "