Okunma

Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor


07 Haziran 2011 Salı 14:48
Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor

Trend Micro‘nun Türkiye distribütörü olan Helyum Bilişim bugün yaptığı açıklamayla çalışma alanlarını tüm Türk devletlerini de kattığını belirtti.

Helyum Bilişim bu çalışma prensibi gereği, ilk ofisini Bakü’de açacak.

Firmanın 9 milyon nüfusa sahip olan ve gelir kaynaklarının çoğunu petrolden elde eden Azerbaycan’ın tercih etmesinin pek çok sebebi var.

Özellikle eğitime ağırlık veren Azerbaycan‘da, 60’ın üzerinde üniversite bulunuyor ve eğitimde teknoloji kullanımına fazlasıyla önem veriliyor.

Helyum Bakü’de Neler Yapacak?

Teknolojik olarak halkın bilinçlenmesi ve eğitimde tamamen teknolojik ürünlerin kullanılması konusunu devletin öncelikli işleri arasında sayan bölgede, ülke genelinde fiber optik kablolar döşenmeye başlandı.

Yaklaşık olarak 1.2 milyon kişinin bilgisayar ve internet kullandığı düşünülüyor. Bölgede bir adet bilgisayar fabrikası mevcut ve sipariş üzerine üretim yapıyor, fabrikadaki ürünlerin çoğunu ise devlet alıyor.

Bölgede antivirus kullanıcıları bilgisayar kullanıcılarının %30’u kadar. Bu oranı yükseltmek isteyen Helyum Bilişim devletin istediği projelerle kesişen yatırımlarla birlikte bölge halkını eğitmeyi hedefliyor.

:: Firmanın projelerini destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor”

  1. shiftdelete.net dedi ki:

    [URL=”http://shiftdelete.net/helyum-bilisim-bakuye-ofis-aciyor-29966.html”][B]Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor[/B]

    [/URL]
    Güvenlik firmalarının ülkemize ofis açması alışılagelmiş bir olaydı. Ancak bu sefer tam tersi bir durum yaşanıyor. Bakın hangi güvenlik firması yurtdışına açıldı.

" Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Helyum Bilişim Bakü’ye Ofis Açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "