Okunma

Hem Çevreci Hem de Az Enerji Tüketiyor


25 Eylül 2009 Cuma 10:31
Hem Çevreci Hem de Az Enerji Tüketiyor

Fujitsu, Dinamik BT Altyapıları vizyonu çerçevesinde kurumların enerji maliyetlerini azaltan çevre dostu teknolojiler sunmaya devam ediyor. Yeşil BT kavramı çerçevesinde Fujitsu’nun en son duyurduğu ürünler arasında, markanın proGREEN Selection ürün ailesine katılan 0-Watt PC de yer alıyor.

Bu yılki CeBIT Fuarı’nda tanıtılan yüksek enerji tasarrufu sağlayan 0-Watt PC, ESPRIMO E7935 0-Watt küçük kasalı (small form factor) ve ESPRIMO P7935 0-Watt kule (microtower) olmak üzere iki ayrı model olarak pazara sunuldu. Fujitsu’nun çevre duyarlılığını yansıtan ürünlerinden oluşan proGreen Selection ailesi, aynı zamanda kanal ortaklarına ve kullanıcılara enerji giderlerinden tasarruf etmelerini sağlayan akıllı çözümler sunuyor.

Yeni teknoloji sayesinde 0-Watt PC’ler, kapalıyken veya uyku modunda hiç enerji harcamazken, istenirse önceden ayarlanan belli bir zaman aralığında yeniden çalışır hale gelebiliyor.

Fujitsu proGREEN Selection ailesinin tamamı, ENERGY STAR 5.0, Nordic Swan ve Blue Angel gibi tüm ilgili çevre standartları ve Avrupa Birliği mevzuatı ile uyumlu ürünlerden oluşuyor. Hatta mevcut yasal gerekliliklerin üzerinde performans sergileyen bu ürünlerin çoğu, enerji verimliliği ve çevre standartlarında sınıfının en iyisi olarak kabul görüyor.

Yeni 0-Watt PC modelleri şirket PC’lerinin bakım, yönetim ve korunmasını sağlayan güvenlik ve yönetim özelliklerine sahip. Intel  vPro Teknolojisi’ni sunan 0-Watt PC’ler sayesinde BT yöneticileri, toplam sahip olma maliyetlerini ciddi oranda azaltacak.

:: Düşük güç üretimi sizin için önemli mi? Yoksa daha çok performans mı istersiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hem Çevreci Hem de Az Enerji Tüketiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem Çevreci Hem de Az Enerji Tüketiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem Çevreci Hem de Az Enerji Tüketiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "