Okunma

Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı!


18 Eylül 2019 Çarşamba 12:30
Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı!

Türkiye internetinin en yaratıcı toplulukları arasında yer alan sözlükler, gün içinde binlerce kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Sözlük konsepti içinde yer alan internet siteleri denince akla hiç kuşkusuz Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük gibi alternatifler geliyor. Son gelen bilgilere göre, bu sözlükler arasında yer alan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük satıldı.

 

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük yeni sahibine geçti

Sözlük konseptinin en büyük oyuncuları arasında yer alan iki sözlüğün de yüzde 50 hissesi Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur’a satıldı. Emin Adanur tarafından 10 milyon TL değerleme ile satın alınan sözlükler bundan sonra yoluna nasıl devam edecek bunu zaman içinde göreceğiz.

28 yaşındaki genç girişimci, Türkiye’de yeni neslin en yoğun takip ettiği platformlar arasında yer alan bu iki sözlük sitesini ve bağlı sosyal içerik platformlarını satın alarak önemli bir yatırıma imza attı.

2005 yılında kurulan Uludağ Sözlük‘ün günlük 850 bin ziyaretçisi ve 700 bin üyesi bulunuyor. Türkiye’nin ikinci yerli sosyal medya sitesinin yanında 2009 yılında kurulan İnci Sözlük’e baktığımızda zaman karşımıza 1,2 milyon üye sayısı ve sosyal medyadaki 15 milyon takipçi çıkıyor.

Uludağ Sözlük’ün kurucusu İsmail Alpen, yoğun olarak siyasi tartışmaların yaşandığı bir platform olarak tanımladığı Uludağ Sözlük’te 3 milyon konu başlığıyla ilgili 22 milyon yazı (entry) yer aldığı bilgisini verdi. Uludağ Sözlük’ün Twitter’da 140 bin takipçisi bulunuyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı!”

 1. Anonim dedi ki:

  10 milyonum olsa hacca giderim.

 2. Anonim dedi ki:

  cop sozluk satilmis.

 3. Selami dedi ki:

  Satildiysa sihiri bozuldu demektir. Keske ilan edilmeseymis. adamlar zaten muhalif satildiklarini duyunca ortami terkederler.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Para aklama işi gibi

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ekşi sözlük en iyisi

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ekşi sözlük adamdir

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Desene imçici ler uyuyacak artık ksksksksksksksjjsjsjshajsjsj

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İyi ki satmış yoksa elinde patliycakti.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  10 milyon nedir ya. Biz böyle şeylerin onmilyonlarca dolara satıldığını gördük.

" Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem İnci Sözlük hem Uludağ Sözlük satıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "