Okunma

Hem Taşınabilir Hem Hızlı Tarayıcı


26 Ocak 2012 Perşembe 17:08
Hem Taşınabilir Hem Hızlı Tarayıcı

Görüntü ve baskı teknolojileri alanında çalışmaları bulunan Canon, yeni portatif tarayıcısı P-215’i bugün İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında tanıttı.

Toplantıda konuşan Canon İş Geliştirme Yöneticisi İbrahim Aydoğan, yeni ürünle ilgili bilgi verdi. Yeni tarayıcıyı hem kurumsal hem bireysel kullanıcılar için geliştirdiklerini anlatan Aydoğan sözlerine şöyle devam etti: ‘Ürün kartvizit ve ehliyet boyutundaki belgeleri de tarayabiliyor. Tak Çalıştır özelliği ile sürücüye ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor. USB 3.0 desteği veren tarayıcı, buluta tarama özelliği ile Google Docs gibi servislere yükleme yapıyor.”

ShiftDelete.Net’e özel açıklamalar yapan İbrahim Aydoğan şunları söyledi:

USB’den güç alan ve harici bir güç kaynağına ihtiyac duymayan yeni tarayıcı 600 dpi optik tarama çözünürlüğüne sahip. Ön/arka çift yönlü tarama özelliği bulunan tarayıcı USB 3.0 desteği de sunuyor. Opsiyonel olarak güç adaptörü de bulunan tarayıcı 70 cm’e belge tarama özelliğini de barındırıyor.

Beraberinde verilen Presto! BizCard Reader yazılımı ile kartvizitleri tarayıp karakter tanımlaması da yapabilen tarayıcı, Evernote ve Google Docs gibi bulut hizmetlerine doğrudan yükleme de yapabiliyor. Satış fiyatı 590 TL + KDV olan tarayıcı hem PC hem Mac uyumu ile dikkat çekiyor.

:: Tarayıcınız var mı?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hem Taşınabilir Hem Hızlı Tarayıcı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem Taşınabilir Hem Hızlı Tarayıcı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem Taşınabilir Hem Hızlı Tarayıcı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "