Okunma

Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek


11 Eylül 2014 Perşembe 12:54
Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan ThoughtWorks ile işbirliği yapan hepsiburada.com, büyük bir yatırımla kendi bünyesinde yeni bir teknoloji üssü yaratıyor. Hem bu işbirliği çerçevesinde, hem de ThoughtWorks’ün İstanbul ofisinin açılmasını kutlamak amacıyla 10 – 11 Eylül tarihlerinde İstanbul Hilton Otel’de, “Contunious Delivery and Design” adlı bir etkinlik düzenledi. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden yazılımcıları ve iş dünyasından profesyonelleri buluşturan etkinliğe iki gün boyunca toplam 500 kişi katıldı.

Hepsiburada.com’un ana sponsorluğunu üstlendiği etkinliğin açılış konuşmasını, dünyada yazılım mühendisliği denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olanve yazılım dünyasında bilinen birçok yöntemin de yaratıcısı kabul edilen  Martin Fowler yaptı. Fowler’ın başarılarını ve tecrübelerini paylaştığı konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Katılımcılar Fowler ile birlikte workshop deneyimi de yaşama fırsatı buldular.

Martin Fowler, hepsiburada.com ve ThoughtWorks’un işbirliği hakkında verdiği mesajda şunları söyledi: “Türkiye’de e-ticaret sektörünün önünün açık olduğunu görüyoruz. Bu nedenle sektörün lider e-ticaret platformu hepsiburada.com ile yaptığımız bu işbirliğini çok önemsiyoruz.”

Martin Fowler yazılım alanında yeni bir dönem başlatan “Agile” dönüşüm felsefesinin detaylarını da katılımcılarla paylaştı. Fowler, “Agile” felsefesinin daha iyi yazılımlar geliştirme hedefiyle ortaya çıktığını söyledi. Günümüzde şirketler için insan kaynağını doğru kullanabilmek ve değişim ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilmenin büyük önem taşıdığını vurgulayan Fowler, “Agile” ilkelerinin bu doğrultudaki ihtiyaçlara, yenilikçi çözümler sunmaya olanak tanıdığını söyledi.  

Ekmekçi: “Hepsiburada.com bir e-ticaret teknoloji çözüm merkezi olacak”

Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi, hepsiburada.com’un ThoughtWorks ile beraber yapacağı projeler hakkında bilgiler verdi. Hepsiburada.com’un bir e-ticaret teknoloji çözüm merkezi olarak konumlanacağını belirten Ekmekçi şunları söyledi:

“Türkiye’de e-ticaret sektörünün en büyük oyuncusu olarak, sektörümüze katkılarda bulunmak, bu alanda kendini geliştirmek isteyen potansiyel insan kaynağı için de bir çekim noktası olmak istiyoruz. Bu nedenle bir yazılım devi olan ThoughtWorks ile birlikte yola çıktık. Hepsiburada.com bundan böyle sadece ürün satan değil, aynı zamanda teknoloji geliştiren de bir şirket olacak. Daha önce e-ticarette yer almamış veya e-ticarete yatırım yapacak gücü olmayan şirketlerin Hepsiburada.com’un teknolojileriyle bu alana girmesini amaçlıyoruz. Örneğin KOBİ’ler teknoloji üssünde geliştirilen yazılımlara ve Hepsiburada.com’un lojistik imkanlarına erişebilecek.”

Emre Ekmekçi, ThoughtWorks’ün deneyimli ekibi ile birlikte, e-ticaret yazılım sektörünün gelişmesi için genç yazılımcılara eğitim programları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Martin Fowler’ın Türkiye’ye gelmesi hakkında da konuşan Ekmekçi şunları söyledi: “Yazılım dünyasında bir dahi kabul edilen Martin Fowler, ülkemize ilk kez konuk oldu. Özellikle Türk yazılımcılara büyük heyecan yaşatan bu buluşmaya katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz.” 

İstanbul Hilton Otel’de yapılan “Contunious Delivery and Design” etkinliğinde Martin Fowler ile birlikte ThoughtWorks Türkiye ve Avrupa ofislerinden konuşmacılar yer aldı.  

ThoughtWorks İstanbul hakkında ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşın.

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hepsiburada’nın eski tadı tuzu yok, eskiden hediye çeki verirlerdi ve onları alışverişte kullanırdık, yine hediye çeki veriyorlar ama bu sefer sadece hçek kullanıp alışveriş yapamıyorsun, illa bir şeye para ödeyeceksin, çekleri sadece onun üstüne ekleme amacıyla kullanabiliyorsun. Fiyatlar da artık pek uygun değil, aradığım çoğu şeyi daha uygun fiyata N11’de filan daha kolay buluyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu organizasyonda emeği geçen herkese bir yazılım mühendisi olarak teşekkür ediyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ThoughtWorks’un Türkiye’ye ofis açması gerçekten önemli blr gelişme. Buna vesile olduğu için HepsiBurada’yı özel olarak tebrik etmek gerekiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Dogan grubunuda ona ait seyleride sevmiyorum. Profesyonel ski-ciler.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli amazon

 6. SDN Okuru dedi ki:

  eskisi gibi değiller, anlaşılan firmayı satıyorlar.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hepsiburada kargo ücreti almazsa satışlarını ikiye katlar. Benden söylemesi.

" Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hepsiburada.com E-Ticaret Sektörünü Büyütecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "