Okunma

Hepsine Hükmedecek Tek Telefon!


21 Kasım 2010 Pazar 14:00
Hepsine Hükmedecek Tek Telefon!

Pazar araştırma şirketi ChangeWave, Amerika’da çeştili gelir gruplarından binlerce kişi üzerinde, akıllı telefonlar üzerine bir anket düzenledi. Ankette, Motorola Droid, Samsung, HTC ile Research In Motion BlackBerry modelleri ve elbette Apple iPhone serisi yer aldı. Araştırma, son 6 aylık dönemdeki “kullanıcı memnuniyeti” hakkında yapıldı.

 

Araştırmada, şaşkınlık yatan sonuçlar ortaya döküldü ve ortaya ilginç bir sıralama çıktı. Bununla birlikte, sonuçların bilişim dünyasında fazlasıyla tartışıldığını ve bazı otoriteler tarafından, hiç ama hiç “gerçekçi” bulunmadığını bildirmemiz gerekiyor.

Hepsine Hükmedecek Tek Telefon!

Satış rekorları kırsa da, özellikle anten sorunu nedeniyle yerden yere vurulan ve eleştirilerin odak noktası olan Apple iPhone 4, 32 GB’lık modeliyle kullanıcılarının yüzde 84’ünün gözdesi ve memnuniyet oranı çok yüksek. 32 GB’lık iPhone 3GS de, yüzde 81’lik kullanıcı memnuniyeti sunuyor. Motorola’nın son akıllı bombaları ortalama yüzde 71’lik oran elde ederken, HTC modelleri yüzde 63, Galaxy’nin önderliğindeki Samsung ise yüzde 45 ile yetiniyorlar. 

 

En şaşırtıcı verilerden biriyse, bilişim otoritelerinden genelde yüksek puanlar toplayan BlackBerry Torch’un yüzde 64’e zar zor ulaşabilmesi ve diğer RIM modellerinin de yüzde 40 seviyelerinde gelip gitmesi.

:: ChangeWave’in anketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hepsine Hükmedecek Tek Telefon! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hepsine Hükmedecek Tek Telefon! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hepsine Hükmedecek Tek Telefon! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "