Her Keseye Uygun Şifreleme


20 Temmuz 2010 Salı 09:53
Her Keseye Uygun Şifreleme

Bağımsız araştırma firması Enterprise Strategy Group’a (ESG) göre, Kimlik Tabanlı Şifreleme (IBE) teknolojilerini kullanan e-posta şifreleme çözümü Trend Micro Encryption, Açık Anahtar Altyapısı (PKI) tabanlı rakip e-posta şifreleme çözümlerine kıyasla çok daha düşük toplam sahip olma maliyeti (TCO) sunuyor.

 

Rapora göre şirketler, hassas, özel ve kontrollü verilerini kamuya açık internet üzerinden şifresiz e-postayla başkalarına gönderiyor. Son 5 yılda toplam 2.650 veri ihlali vakası raporlandı (Kaynak: datalossdb.org). Bu veri ihlalleri, veri güvenliği hakkındaki genel kaygılarla birleşerek, özel kayıtları korumaya yönelik çok sayıda uluslararası, federal, devlete ait ve endüstriyel düzenlemeyle sonuçlandı.

Analizciler neler dedi?

Analizin ortaya çıkardığı belli başlı bulgular şöyle:
• Trend Micro Encryption süregelen yönetim maliyetleri, PKI çözümlerinin yüzde 25’i kadar.
• Trend Micro Encryption son kullanıcı eğitim ve ders malzemeleri, PKI çözümlerine kıyasla yüzde 75 tasarruf sağlıyor.
• Trend Micro Encryption yardım masası maliyetleri, PKI çözümlerinin yüzde 12’si kadar.

ESG’nin bulguları, iki farklı tesiste konuşlanmış 1.000 kullanıcılı bir modele dayanıyor. ESG, potansiyel tasarrufları hesaplamak için, aralarında sunucu ve donanım maliyetleri, yazılım ve kurulum maliyetleri, eğitim ve yardım masası maliyetleri, yönetim, bakım, destek ve idare maliyetleri de bulunan 10 parametreyi göz önüne aldı.

Firmanın çözümleri neler?

Trend Micro Encryption, birlikte çalışabilen şu çözümlerden oluşuyor: Trend Micro Encryption for Email Gateway, Trend Micro Encryption for Email Client ve Trend Micro Hosted Email Encryption. Trend Micro Encryption, işletmelerin uyumluluk şartlarını karşılamasını ve gizli bilginin güvenle aktarılmasını sağlarken, temel yönetim güçlüklerini şirket ekibinden Trend Micro barındırılmış hizmetine yönlendirerek BT ekibine yardımcı oluyor.

Web tabanlı Zero Download Reader, şifreli dosyaları ön kayıt ya da yazılım indirmeye gerek duyulmaksızın işletme içinde ya da dışındaki kişilerle paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Trend Micro Encryption, Trend Micro Smart Protection Network altyapısına dayanan ve içerik güvenliği ürün, hizmet ve çözümlerinden oluşan entegre Trend Micro Enterprise Security paketinin bir parçasını oluşturuyor. Trend Micro Enterprise Security, gelişmekte olan tehditler karşısında en üst düzeyde koruma sağlarken, güvenlik yönetiminin maliyetini ve karmaşıklığını en alt seviyeye indiriyor.

:: Şifreleme sistemlerini kullanıyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Her Keseye Uygun Şifreleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Keseye Uygun Şifreleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Keseye Uygun Şifreleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!