Okunma

Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı?


23 Kasım 2011 Çarşamba 23:51
Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı?

Alanında birçok ünlü ve sürpriz ismin 23 Kasım 2011 Çarşamba günü Ankara Rixos Otel‘de, Dijital Başkent adlı etkinlikle 4 ayrı salonda yaptığı birbirinden keyifli interaktif sunumlar ve workshoplarla medya, teknoloji ve kamudan tanınmış isimler, dijital yaşama dikkatleri çekti.

Etkinlikte, “Kavramların değiştiği, dönüşümün engellenemediği bir dijital dünyanın getirdiklerini gerçekten lehimize kullanabiliyor muyuz?” ve “Tüm imkânlar elimizin altındayken yeteneklerimizin farkına varıyor, tecrübelerimizi paylaşıyor ve yaşamımıza keyif eğlence ve değer katıyor muyuz?” gibi sorulara cevap arandı.

Serdar Kuzuloğlu, Cüneyt Özdemir ve Kaan Sezyum gibi isimlerin keyifli sohbetlerini ilelreyen günlerde SDN’de yayınlamaya devam edeceğiz.

Özel röportajı izleyin

Başarılı etkinlik sonrasında bir araya geldiğimiz Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik ve ilginç yanıtlar aldık.

Bilkom denildiğinde bir kere daha düşünmek ve şu açıklamayı yapmakta fayda var. Firma; günlük hayatımızın bir parçası haline gelen ve tablet, dizüstü bilgisayar markaları arasında modayı yaratan Apple markasının ülkemizdeki tek dağıtıcısı.

Ürünlerin ne zaman geleceğinden tutun da hangi fiyata ve nerelerde satılacağını belirleyen firmadan bahsediyoruz.

Bilkom‘un ve dolaylı yoldan Apple‘ın Türkiye‘deki planlarını ilerleyen günlerde, çok özel açıklamalarla beraber paylaşmaya devam edeceğiz.

:: Bilkom’un bu açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Öğrencilerle ve eğitimle ilgili çalışmaların detaylıca devam ettiğini söylemiş açık bir şekilde gayet olumlu bence… Ürün fiyatlandırması konusunda ise dediği gibi yurt dışına bağlı. Buna rağmen fiyatlar uygun seviyelere indirilmeye çalışılıyor…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne boş bir konuşmaydı bu yahu!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ipad 2 olmayacaksa hiç olmasın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Öğrencilerle ilgili sorulara neden cevap vermedi? Hiç beklediğimi alamadım..

 5. Headhunter dedi ki:

  Ben sorulara doğru düzgün bir cevap alamadım açıkcası.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ben de tam başlığa cevap vermemiş yorumu yazacaktım ama benden önce yazan varmış. genel olarak sektör hakkında bilgi veren bir söyleşi olmuş ama Fatih projesine bir yanıt vermekten kaçınmış.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Cömert Varlık politikaya atılsa hiç zorluk çekmez. Sorulan hiçbir soruya yanıt vermedi. Sadece fiyatla ilgili Avrupa standardına çekmek istiyoruz dedi o da zorla. “Neden geç geliyor”a cevap yok, “Fatih projesine katılacak mısınız” a cevap yok. E ama o zaman bu röportajın ne faydası kaldı. Hakkı Bey yeterince sıkıştırmamışsınız yetkiliyi.

" Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Öğrenciye Bir iPad Olacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "