Okunma

Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı


25 Şubat 2011 Cuma 21:30
Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı

Dünya pek çok çevresel sorunla boğuşuyor. Karbondioksit salınımı kurallarına uymayan otomobiller, çarpık kentleşme ve sanayileşme, problemlerin başında geliyor. Oraya buraya fırlatmak zorunda kaldığımız çinko ve zararlı metal kaynağı piller de duruma yardımcı olmuyor. ECO Battery Charger isimli cihaz, pil sorununun üstesinden gelmek için geliştirilmiş.

Yılın Buluşu

Bazı çevre örgütlerinden, “Yılın Buluşu” ödülünü kazanan ECO Battery Charger, her tür pili şarj edebiliyor. Evet, her tür diyoruz, zira yalnızca şarj edilebilen piller değil, kullanıp atılan piller de listeye dahil. Cihaz, pilin içindeki kimyasalları harekete geçirip voltajı artırarak, şarj fonksiyonu olmayan pillerin bile 20 kez daha kullanılmasını sağlıyor. 

Çarpıcı cihazın fiyatı ve ülkemize ithal edilip edilmeyeceği belirsiz. Lakin bu tür zekice tasarlanmış ve doğa dostu zımbırtıları ülkemizde görmeyi çok isteriz.

:: ECO Battery Charger’ı evinizde görmek ister misiniz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  fiyatı biraz yüksek sanki
  fiyat aralığı: 31 – 39 €

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iyi bir şeyse gelmez Türkiye’ye

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dikkat ederseniz bu piller alkalin pillerdir .
  Zaten alkalin piller en az 10 defa sarj edilebiliyor(deneyin ama durasel farsa 15 dk sonra sarj cihazinizi çıkarın yoksa patlar )…….
  Benim sorum çinko korbon pilleride sarj edecekmi ben hiç zannetmiyorum o kadar pil araştırdım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  haber çok güzel. umarım Turkiye’ye gelir. ancak ne yalan söyleyeyim, zımbırtı yazısını görünce koptum. 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  “Doğa üstü zımbırtılar” 😀

" Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Pile Hükmedecek Tek Şarj Cihazı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "