Okunma

Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi!


13 Ağustos 2012 Pazartesi 07:47
Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi!

Türkiye‘de ilk kez Aralık 2010′da sunulan Vodafone Kırmızı Pasaport hizmeti, abonelerin yurtdışına çıktıklarında uygun fiyat tarifelerinden faydalanması için oluşturulmuştu. Vodafone, şimdi bu hizmetini genişleterek tüketicilere sunmaya devam ediyor.

Yunanistan‘ın Kos adasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, Vodafone Pasaport abonelerini bekleyen yeni hizmetleri ve tarifeleri paylaştı.

ShiftDelete.Net‘e özel açıklamalarda bulunan Gökhan Ögüt şunları söyledi:

100 milyon TL faturalara yansımadı

Yeniliklerin neler olduğuna geçmeden önce, bu hizmetle ilgili bazı istatistikleri paylaşmakta fayda var. Öğüt‘ün yaptığı açıklamalara göre son 1 yılda Vodafone Kırmızı Pasaport kullanan abonelerin faturalarında yaptıkları tasarrufların toplamı 100 milyon TL oldu. Yine bu süre içinde yapılan konuşma süreleri, iki katına çıkmış oldu.

Yurtdışında kim ne yapıyor?

Vodafone‘un yaptığı araştırmaya göre yurtdışında iletişim kuran abonelerin %78‘i faturalı abonelerden oluşurken %25‘i ise akıllı telefon kullanıyor. Yine bu abonelerin %74‘ü konuşuyor, %57‘si SMS atıyor, %19‘u internet kullanıyor.

Şimdi gelelim Vodafone Pasaport’un yeniliklerine. Yeni sunulan paketten, daha önceden belli bir fatura miktarının üzerinde ödeme yapanlar, yurt içinde konuştukları miktarın yarısını yurt dışında kullanabiliyorlardı.

Yenilikler neler?

Yapılan iyileştirme ile artık tüm faturalı Vodafone Pasaport aboneleri, tarifelerindeki her yöne dakikalarını yurt dışındayken, Türkiye ve bulundukları ülkeyi aramak ve gelen aramaları yanıtlamak için kullanabilecekler.

SMS için yapılan iyileştirmede ise aboneler, tarifelerindeki SMS‘leri ülke numara ayrımı olmaksızın yurt dışında da kullanabilecekler.

Her Şey Dahil Vodafone Pasaport,Akıllı Ücretlendirme Altyapısı” sayesinde abonelerin yurtdışı kullanımını otomatik algılayarak günlük 9,90 TL olarak ücretlendiriyor. Bu aşamadan sonra yurtdışında her şey dahil konuşma, mesajlaşma ve internet hizmetlerinden yurt içindeymiş gibi kendi tarifenizden ücretlendiriliyorsunuz.

Hangi ülkelerde faydalanacağız?

Her Şey Dahil Vodafone Pasaport’un geçerli olduğu 21 Vodafone ülkesi şöyle: Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Hollanda, Arnavutluk, Avustralya, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Gana, Macaristan, Hindistan, İrlanda, Malta, Yeni Zelanda, Portekiz, Katar, Romanya, Güney Afrika, Türkiye.

Listeye yeni ülkelerin eklenmesi için çalışmaların devam ettiğini de belirtelim.

Yurtdışında ne kadar harcıyoruz?

Örnek bir hesaplama ile bu hizmeti anlatmak gerekirse ortalama konuşan br abonenin 25 dakika konuşma, 25 SMS ve 2,5 MB internet kullandığını düşünelim. Eğer bu abone Vodafone Pasaport abonesi olmasaydı 89 TL fatura ödemesi gerekiyor. Vodafone  Pasaport ile bu fiyat 49 TL‘ye düşüyor.

Günde 125 dakika konuşan, 15 SMS atan, 25 MB internet kullanan bir abone 4 günün sonunda yurt dışında 371 TL öderken, Vodafone Pasaport abonesi 39 TL ödüyor.

Müşteri hizmetleri sizi arasın

Vodafone Pasaport abonelerini bekleyen bir diğer hizmet de yurt dışında müşteri hizmetlerinden acil yardım alabilmek. Bunun için aboneler yurt dışındayken KIRMIZI yazıp +905427048000‘a mesaj attığında, hiçbir ücret ödemeden Vodafone Müşteri Hizmetleri tarafından anında aranabilecekler.

Buraya kadar hep faturalı abonelerin alacağı hizmetten bahsettik. Faturasız aboneler de Her Şey Dahil Vodafone Pasaport ile günlük 9,90 TL ödeyerek 20 dakika konuşma, 20 SMS gönderimi ve 2 MB internet kullanımı imkanına kavuşabiliyor.

:: Yurtdışına çıkarken faturanız kabarık geliyor mu? Sizin önerileriniz neler? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ayda 300 tl ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Base kulanalar daha avantajlı bende açtırdım daha bu sene passport la ginede pahalıya geliyor! Buradaki tarifler daha uygun Belçika’ya geldiklerinde iyi düşünsünler önce bir iyi araştırma ekibi kursunlar şirket yöneticilerine sesleniyorum! Ondan sonra yurt dışı müşterilerine hizmet etsinler derim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yorumum yayınlanmamış 9.9 lira günlük fazla demiştim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Diyelim ben konuşma sms istemiyorum, 250MB internettet istiyorum, kaç lira olcek 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  89’a 49, 371’e 39 denmis, orada bir yanlis var gibi.

" Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Şey Dahil Vodafone Pasaport Geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "