Okunma

Her Şey SIM Kartın İçinde


19 Şubat 2010 Cuma 12:15
Her Şey SIM Kartın İçinde

Günümüzde kullandığımız SIM kartlar aslına bakılırsa çok fazla özelliğe sahip değiller. SIM kartlara daha fazla fonksiyon ekleyip, daha ince ve küçük telefonlar üretilmesini sağlamak isteyen Güney Kore’li SK Telecom adlı şirket yeni bir teknoloji geliştirdi.

SK Telecom, yeni geliştirdiği teknoloji sayesinde SIM kartın içerisine CPU, bellek ve Android işletim sistemini sığdırmayı başardı.

Geliştirilen yeni SIM kartın belleği standart modellerden fazla

Hareket algılayan SIM kart

Prototip halinde

Mobil bir işletim sistemini çalıştırmak için gerekli olan her şeyi SIM kartın içine sığdırmak gerçekten de önemli bir gelişme. SIM kartlarda bulunan hafıza, ilk dönemlerde yeterli olurken, günümüzde bu hafıza artık hiçbir şeye yetmiyor.

Henüz sadece prototipi üretilen SIM kartın seri üretime geçip geçmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Eğer bu proje hayata geçerse, daha ince ürünler üretilmesinin önünü açacak.

:: Bu teknolojinin seri üretime geçmesi beraberinde nasıl avantajlar getirir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Her Şey SIM Kartın İçinde”

  1. redoano dedi ki:

    Verimli çalışacak şekilde olursa çok akıllıca bence

" Her Şey SIM Kartın İçinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Şey SIM Kartın İçinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Şey SIM Kartın İçinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "