Okunma

Her Yiğidin Yoğurt Yemesi Farklı


09 Eylül 2009 Çarşamba 12:28
Her Yiğidin Yoğurt Yemesi Farklı

Gigabyte, Intel’in yeni P55 yonga setli anakartlarını pazara sundu. Gigabyte P55 Anakartlar, 56,7gram bakır PCB içeren Ultra Dayanıklı 3 tasarımının yanı sıra, sektörün 24 fazlı ilk VRM tasarımı, yenilikçi Smart6 bilgisayar yönetim araçları ve Dinamik Enerji Tasarrufu 2 yazılımları gibi bir birçok eşsiz teknoloji ile fark yaratıyor.

Doğrudan işlemcinin çekirdek kısmına entegre edilen bellek denetleyiciye sahip işlemcilerin kullanılmasına imkan tanıyan Gigabyte P55 anakartlar, 2200MHz ve üzeri yüksek hızda bellek performansı için 2 kanallı DDR3 bellek desteği sunması ile dikkat çekiyor.

GA-P55-UD6 olarak adlandırılan ve piyasada satın bu yeni ürün, kayda değer performans artışları için boştaki işlemci çekirdeklerinin gücünü azaltıp, gücü dinamik olarak aktif çekirdeklere yöneltebilen ve aynı zamanda daha fazla enerji verimliliği sağlayabilen Intel Turbo Boost Teknolojisini de destekliyor.

 

LGA 1156 yuvasına sahip yeni Intel Core i7 ve Corei5 işlemcilerini destekleyen Gigabyte P55 serisi anakartlar, yüksek performanslı bilgisayar kullanımında yeni bir standart oluşturuyor.

 

GA-P55-UD6′nın yenilikçilik bağlamında dönüm noktası yaratan diğer bir özelliği de, üzerinde bulunan dünyanın 24 fazlı ilk VRM güç tasarımına sahip olması. Yenilikçi 24 fazlı VRM, aşırı CPU yük değişimleri esnasında daha hızlı geçiş sürelerine ulaşabiliyor. Bu özellik iş yükünün 24 güç fazı arasında eşit dağılmasına ve bundan dolayı daha serin ve daha istikrarlı bir platform oluşmasına neden oluyor.

:: P55 yonga setine geçmeyi düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Her Yiğidin Yoğurt Yemesi Farklı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her Yiğidin Yoğurt Yemesi Farklı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her Yiğidin Yoğurt Yemesi Farklı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "