Okunma

Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi?


02 Mart 2011 Çarşamba 09:30
Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi?

Krypton gezegeninden dünyamıza gelen çelik adam Superman nesillerdir çocuklara bir insanın uçabileceği konusunda ilham verdi. Christopher Reeve‘in oynadığı 4 Superman filmi sayesinde büyük küçük herkes bir an bile olsa uçaklar olmadan uçabilmenin hayalini kurdu.

New York‘da bulunan Rensselaer Polytechnic Institute bu hayali gerçeğe dönüştürebilecek bir proje üzerinde çalışıyor.

Okulda bulunan öğrencilerin bir yılı aşkın süredir geliştirdiği sistem sayesinde sadece düşünerek uçmak mümkün oldu. Sistem insanın vücuduna bağlı olan çelik halatları düşünce gücüyle çalıştırmayı yarıyor.

Superman’lik İçin İlk Adım

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yGvsDD50cb8&w=430&h=272]

Kurumun yayınladığı videoda öğrencilerin sadece düşünerek kendilerini havaya kaldıran sistemi çalıştırdıklarını görebilirsiniz.

Proje geliştirilerek jetpack gibi cihazların sadece düşünce gücüyle çalışmasını hedefliyor. Böylece insanlar özel bir kontrol cihazına gerek kalmadan uçabilecek.

:: Sizce bu sistem sadece düşünerek uçmanın yolunu açacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hareket etme kabiliyeti iple hareket sağlanabiliyor ve sınırlı bir şekilde sanırım gelişim sürecinde olduğu içindir.. bu sadece bize aşağı ve yukarı şeklinde sağlnıyor buda superman dan çok batman i anımsatıyor elindeki mekanizma sayesinde yukarı ip fırlatıp kaçmasına olanak sağlı***** batman veya aşağı inmesine… ama yapılan işi taktir etmden de olmaz sonuçta ipe bağlı olsanız da mekanizmayı sadece düşünce gücüyle sağlıyorsunuz buda sizi sadece zihnen yorulmanıza sebebiyet verir belki bilim olarak ileri bir seviyeyi atlandığının kanıtı olabilir ama tıpben hücresel olarak ölüme sebebiyet verebilir sonuçta kızılötesi bir ışın var diye tahmin ediyorum.. (bu arada bilimadamı da değilim tıp insanı da sadece yorum)

  2. The Dark Knight dedi ki:
  3. NecronomicoN dedi ki:

    sırtına bağlanmış ip yardımıyla havalanıyor. tam olarak neyi kontrol etmiş olduğunu anlamadım. ipi tutan makineyi mi kontrol ediyor şimdi?

  4. ReDo dedi ki:

    Spiderman gibi ağ atsak keşke.

" Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Herkes Superman Gibi Uçabilecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "