Heyecan Kasırgası Başlıyor


05 Ağustos 2005 Cuma 14:00
Heyecan Kasırgası Başlıyor

Siberlig’in organizasyonuyla yapılacak Türkiye elemelerine katılmak isteyenler 15 Eylül 2005 tarihine kadar http://www.siberlig.com üzerinden kayıt yaptırabilecek.

Samsung Türkiye IT & CE Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, WCG’nin Türkiye’de başladığı günden beri insanların PC oyunlarına bakışını değiştirdiğini vurgulayarak, “WCG bir oyun turnuvası olmanın ötesinde, aynı zamanda bir spor müsabakasıdır. Samsung markasının spora verdiği geniş ölçekli destek çerçevesinde oluşturulmuş bir etkinlik olan WCG ile, bu hedefimize kısa sayılabilecek bir sürede ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz’” dedi.

Türkiye oyun milli takımına seçil 15 000 dolar kazan

Bu yıl 15 ilde yapılacak WCG 2005’in Türkiye elemeleri; Ağustos ve Eylül aylarında belirlenen İnternet cafelerde gerçekleştirilecek. Türkiye elemelerinde başarılı olanlar Ekim ayında İstanbul Elite Hotel’de gerçekleştirilecek büyük finalde hem Türkiye oyun milli takımına seçilmek hem de 15.000 dolarlık para ödülü için yarışacaklar. WCG 2005 heyecanına katılanlar dünyanın en popüler bilgisayar oyunları; Warcraft 3: The Frozen Throne, Counter Strike: Source, ve FIFA 2005’de mücadele edecekler. 15 Eylül’e kadar devam edecek elemelerde, başarısız olan yarışmacılar tekrar yarışma imkanına da sahip.

2004 yılında düzenlenen organizasyona tüm Türkiye’den 10 bin kişinin üzerinde katılım olmuş ve finale 500 oyuncu kalmıştı. San Francisco’da gerçekleşen turnuvada iyi bir performans gösteren takımımız finallere kalmasına rağmen derece alamamıştı. En iyi takım kaptanı ödülü ise Türkiye Milli Takım kaptanı Serhat Bekdemir’e verilmişti.

Dünya finali Singapur’da

2000 yılından bu yana doğum yeri olan Güney Kore’de yapılan bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games, artık her yıl farklı bir ülkede düzenleniyor. İstanbul’daki Türkiye finallerinde dereceye girenler WCG 2005 dünya finalinin yapılacağı Singapur’a gidecekler.

World Cyber Games adıyla ilk kez 2001 yılında Samsung’un sponsorluğunda düzenlenen bilgisayar oyunları olimpiyatı, dijital eğlence kültürünü tüm dünyaya yayan en büyük global etkinlik niteliği taşıyor. Her yıl dünyadaki Gamer’ları bir araya getiren WCG’in 2004 yılındaki büyük finaline 70 ülkeden 800 kişinin katılmıştı. WCG ile ilgili detaylı bilgiye http://www.worldcybergames.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Heyecan Kasırgası Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Heyecan Kasırgası Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Heyecan Kasırgası Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi