Okunma

Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız


22 Kasım 2011 Salı 06:00
Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız

Official PlayStation Magazine UK’in Hideo Kojima ile röpörtaj yapacağının haberini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Bu ay piyasaya sürülecek olan yeni sayısı için yapılan röpörtaj, Metal Gear hayranlarını oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

Zira röpörtaj bizlere Metal Gear Solid 5’in kesin olarak hazırlanacağı ve piyasaya sürüleceğini müjdeledi. Henüz dergi piyasaya sürülmediği için Hideo Kojima’nın yorumlarını tam olarak aktaramasak da, internete sızdırılan birkaç cümlesi, Metal Gear Solid 5’i kesinleştirdi.

Kojima verdiği röpörtajda, “Bir şeylerin Metal Gear Solid 4 ile birlikte sonlanması gerekiyordu ama bunu söylemesi kolay, yapması zor. Zira çok fazla hayranı olan bir karakteri yok etmek, hiç de göründüğü kadar kolay değil.”

“Bitmesini isterdim ama oyuncuların ve hayran kitlemizin isteklerine de sırtımı dönemem. En azından Metal Gear Solid 5’te daha az görev alacağımı bilmek beni rahatlatıyor. Çünkü artık kalabalık bir ekibiz ve her şeyi tek başıma yapmak durumunda değilim.”

Metal Gear Solid 1’in tüm haritalarını, düşman askerlerinin yürüyecekleri rotaları ben hazırlamıştım. Şimdi istesem de bunu yapamıyorum çünkü şirketimizde bunu zaten yapanlar var.” diyerek, Metal Gear Solid 5’i kesinleştirdi ve kendisinin projede çok az yer alacağını ortaya çıkardı.

Metal Gear Solid: Rising’in ardından Metal Gear Solid 5’te de Hideo Kojima’yı görmemek üzücü bir durum olarak nitelendirilebilir. Bakalım Kojima’sız bir Metal Gear nasıl olacak?

:: Metal Gear Solid hayranı mısınız?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çıkar vakat nasıl olmalı gerektiğini tam olarak bilmemekteler bigboss olacak büyük ihtimal;)

" Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hideo Kojima: MGS 5’i Yapmak Zorundayız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "