Okunma

Hidrojen Bombası Testinin Detayları!


06 Ocak 2016 Çarşamba 11:00
Hidrojen Bombası Testinin Detayları!

Bu sabah saatlerinde, Kuzey Kore Punggye-ri yakınlarında kaydedilen 5.1 şiddetindeki deprem haberinin ardından, Kuzey Kore Hükümeti tarafından bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre; söz konusu bu deprem, Kuzey Kore tarihinde ilk defa başarı olarak tamamlanan Hidrojen bombası testinden dolayı meydana gelmiş olabilir.

Kuzey Kore: Tarihimizin ilk Hidrojen bombası testini başarılı şekilde tamamladık!

16-01/06/news_1-kuzey-kore-hidrojen-bombasi-patlatti-2016.jpg

Kuzey Kore’de Punggye-ri isimli nükleer çalışma merkezi yakınlarında kaydedilen 5.1 şiddetindeki depremin, doğrudan hükümet tarafından Hidrojen bombası testlerine dayandırılması, medyada büyük yankı oluşturdu.

Kuzey Kore Hükümeti, söz konusu bu Hidrojen bombası denemesinin, tarihlerinin bir ilki olduğunu ve başarı bir şekilde tamamlandığını vurguladı.

İran’ın nükleer başlık taşıyabilen gizli sığınağındaki füzelerini dünya ile paylaşmasından sonra gelen bu açıklama, Birleşmiş Milletler tarafından da acilen nükleer toplantı düzenleme kararı almasına vesile oldu.

Hidrojen bombası nedir?

Son olarak kısaca açıklamak gerekirse Hidrojen bombası, tıpkı Atom bombası gibi bir nükleer silah… Ancak Hidrojen bombasını önemli kılan nokta, Atom bombası etkisine nazaran çok daha yüksek patlama yaşatabiliyor olması…

Öyle ki bir Hidrojen bombasını aktif edebilmek için, Atom bombasının patlatıldığında çıkardığı enerji miktarı kadar bir tetikleyiciye ihtiyaç duyuluyor.

:: Kuzey Kore’nin söz konusu bu Hidrojen Bombası patlatma testleri ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Hidrojen Bombası Testinin Detayları!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel bir haber teknoloji ilerliyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeş patlatırız sıkıntı yapma

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanlığa karşı işlenmiş suç.. Cezası nasıl belirleniyor, nedir ne değildir .. Yazsanıza bunları da çok dar bilgi verilmiş..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  2 atom bombasından çıkan enerji onu tetikliyor bir değil

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ya arkadaşım elinde patlar ne demek acaba. Elinde patlarsa sana zarar vermeyecek mi? Yıl 2015 hala bu şekilde beddua ile savunma yapıyoruz. Adamlar Periyodik tabloya element ekliyor, biz elinde patlasın diye beddua ediyoruz. İçimizde patlasın o zaman buda benden gelsin.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be supermis bu 2 ülkeyi yok eder..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bu bombaları kullanmak isteyenlerin ellerinde patlar umarım. Savaşta asker üzerinde denenecek bir bomba değil bu. Halk dahil olmak üzere insani bir katliam yapmak için tasarlanan birşey.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Tetiklemek için bir atom bombasının enerjisi kadar enerjiye ihtiyaç duyuyormuş, dibim düştü 😮

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık. Başarı diye bahsettikleri şeye bak. Bomba patlatmışlar. İnsanın sonunu insan getirecek. Olası bir dünya savaşında (ki son yıllara bakınca pekte uzak görünmüyor) insanlar yok olacaktır.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  İsrail de binlerce var ama ses çıkaran yok, kim babasına ses çıkarır?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  yakındır 3 milyar insanı ölmesi sonrası hayat çok daha güzel olacak doğacak yeni nesile

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunun sonu icin b ye bomba kurmamiz lazim.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Öyle bir bomba patlat ki dünyayı yörüngesinden çıkarsın. Sonra kıyamet gelsin hepimiz yok olalım. Herkes rahatlasın. İşte o zaman tüm dertler son bulacak.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Hidrojen bombası dünyanın en hasar verici bombasıdır diye biliyorum ben

 15. SDN Okuru dedi ki:

  İstanbul fayını tetikleseler Türkiye biter zaten

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Welcome to World War Three

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Radyasyon miktarı hakkında bilgi ?

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Oldu bi bu eksikti

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Şu bombalaarı bulan bilim adamlarının dünyada öldüreceksin arkadaş insanlara hep bu piskopat beyinler zarar veriyor hepsinin..

 20. SDN Okuru dedi ki:

  yav he he

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Kuzey korenin zaten böyle bir şey planladığı daha önceden haberleri yapılmıştı. Şaşırmamak lazım

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ve sonrasında 5 şiddetinde deprem oldu, bu demek oluyor ki eğer bir ülkeyle savaştığınızda bu bombayı attığınızda kesinlikle 9 şiddetinde depremle diğer ülkelere de zarar verebileceksiniz. İnsanlık kendini yok etmek için varoluyor.

" Hidrojen Bombası Testinin Detayları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hidrojen Bombası Testinin Detayları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hidrojen Bombası Testinin Detayları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "