Hindistan’da kripto paralara yasak geliyor


15 Mart 2021 Pazartesi 17:10
ABONE OL
Hindistan’da kripto paralara yasak geliyor

Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini yasaklayacak bir yasa teklifi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yasa tasarısına göre, kripto paraya yatırım yapanlara para cezası öngörülüyor.

Reuters’ın haberine göre, yakında resmen duyurulacak tasarının kripto varlıklara sahip olmayı, ihraç etmeyi, madenciliğini yapmayı, ticareti ve her türlü transfer işlemi suç sayılacak.

Hindistan’ın adımı sosyal medyada gündem oldu

Hindistan’ın kripto paralar için böylesine sert bir yaptırım uygulayacak olması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Uzmanlar, hükümetin hayata geçireceği tartışmalı yasayı, bu para birimlerinin spekülatif olmasına dayandırdı. Kripto para piyasasının, yatırımcılar için büyük mali yıkımlara neden olma ihtimali bulunuyor.

Hindistan’da kripto para yatırımcılarının sayısı ve bu yatırımların maddi değeri hakkında henüz paylaşılmış bir veri bulunmuyor. Ancak sektör uzmanlarına göre sekiz milyondan fazla yatırımcı, buraya yüz milyonlarca sterlin yatırmış durumda. Sosyal medyada dolaşan yaygın bir düşünce, hükümetin bu paraların tamamına el koyacağını gündeme getirse de bu iddiaların bir aslı yok. Tasarı mecliste onaylandığı taktirde, en kötü ihtimalle bu yatırımcılara maddi ceza uygulanacağı söyleniyor.

kripto para

Üst düzey hükümet yetkilisinin Reuters‘a aktardığı bilgilere göre yasa tasarısı onaylanırsa, kripto para yatırımcılarına altı aylık bir süre tanınacak. Bu zaman zarfında yatırımcılar sanal varlıklarını tasfiye edebilecek. Fakat tanınan sürenin sonrasında, sanal paraları elinde tutmaya devam eden kişiler cezaya tabi tutulacak.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Evet bıtcoın birgün tüm dunyada patlak verecek o zaman alanlarda ıntıhar eder bellı alt coın tükenecel sonrada hepsi kayıp hındıstanda yasak bazı ülkelerde de cıkabılır dunya genelınde cıkarsa ne olacak merak edıyorum

" Hindistan’da kripto paralara yasak geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hindistan’da kripto paralara yasak geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hindistan’da kripto paralara yasak geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme