Okunma

Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu


18 Şubat 2017 Cumartesi 16:00
Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu

Apple, Hindistan’ın Karnataka bölgesinde Nisan ayında iPhone üretimine başlıyor. Tayvan merkezli Wistron şirketi ile tesisleri kurmak için bir ortaklık anlaşması imzalayan Apple, üretimin başlaması için yoğun mesai harcıyor. Şirketin Hindistan’da üreteceği ilk iPhone modeli de netleşti.

İlk olarak 4 inçlik model üretilecek 

Wistron’un Karnataka bölgesinde kurduğu tesiste ilk olarak 4 inçlik model olan iPhone SE üretilecek. Tesisler, sadece iPhone SE’nin üretim ve stok seviyelerini yükseltmekle kalmayacak, aynı zamanda Apple’ın büyüme konusunda ilk sıraya koyduğu Hindistan’daki üretim çabalarının bir başlangıcı olacak.

17-02/18/iphone-se-hindistan.jpg

Akıllı telefon fiyatlarının ortalama 150-200 dolar olduğu ülkede ilk olarak en ucuz iPhone modeli olan iPhone SE‘nin üretilmesi normal. Konu ile ilgili bilgi veren kaynaklar, iPhone SE’nin üretilmesinin vergi anlaşmalarına tabi olmadığına işaret ediyorlar. Apple ve Hindistan hükümeti, şirketin bölgedeki yatırımlarının devamlılığının sağlanması için hala görüşmelerini sürdürüyorlar.

Apple, ilk etapta 300-400.000 adet iPhone SE üretmeyi planlıyor. Şirket, diğer iPhone modellerinin de üretimine başlamak için sağlanacak vergi indirimleri ve diğer finansal kolaylıklarla üretim maliyetinin düşmesini bekliyor. Apple, Hindistan’da yatırım yaparak hem buradaki pazar payını yükseltmek, hem de Çin pazarında yaşadığı düşüşü telafi etmek istiyor.

:: Sizce Apple, Hindistan pazarında söz sahibi olabilecek mi? 

 
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hindistan da apple ın tuzağına düştü. Çin de satışları düşmüş ve iyi olmuş. Adamların Yerli telefonu(iphone da çinde üretiliyor ama şirket Amerikan) yerli markalı telefonu varken gidip elin amerikalısına mı kazıklanacak?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone SE nedir ya para tuzağı çöp telefon ne olduğu belli olmayan bir segmente konumlandirilip küçücük ekran boyutuyla insanlar kandırılıyor. O kasaya ekran kasa oranı %80 civari olan bir tasarımla 4,5 hatta zorlansa 4,7 inch ekran konur 4 inch nedir sene olmuş 2017…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Mobil Sitenizde çok fazla reklam çıkmaya başladı rahatsız ediyor artık tıklama yapmamak için taklalar atıyoruz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  se adı üstünde special edition kaç tane özel üretim yapabilirler bir tane olacak tabiki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hindistanıda yavaş yavaş kapitalizme alıştırıyolar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Iphone se nin 2. Versiyonu çıkacakmı çıkacaksa ne zaman çıkacak.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çin malıydı Hint mi olacak?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bizene pardon?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkenize ithal gelen telefonlardan yüksek vergiler almakla ülkenin gelişmedini umarım bir gün bizim ülkemizde ***** gibi pek çok konuda bizden geride kalmış olan bir ülkenin apple gibi bir şirketi ülkesinde telefon ürtirip istihdam ve arge çalışmalarına destek verdirmesi büyük başarı umarım bizde sadece vergi almayız ve telefon üreticeleri ülkemizde arge çalışmalarına destek verir. rumuz: BG

" Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hindistan’daki iPhone modeli belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "