Okunma

Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar


19 Mart 2012 Pazartesi 11:30
Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar

Her gün elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarının her gün yeni bir olumsuz etkisi daha ortaya çıkıyor. ABD’nin en saygın üniversitelerinden birisi olan Yale’da yapılan bir araştırma, cep telefonlarının hamilelik esnasında bebeklere zarar verdiğini ortaya çıkardı.

Deneyde kullanılan farelerin 19 günlük hamilelik süreci boyunca bir gruba sesi kapalı ancak aktif arama halinde olan bir cep telefonu yakın tutulurken diğer grup normal şartlar altında hamilelik sürecine devam etti.

Hamilelik süresince cep telefonuna maruz kalan yavruların hiperaktif kişilik bozuklukları gösterdikleri ve diğer gruptaki yavrulara göre daha kısıtlı hafıza kapasitesine sahip oldukları ortaya çıktı.

Yale Üniversitesi’nden profesör Hugh Taylor “İnsanlarda son dönemde artış gösteren davranış bozukluklarının bebeklerin anne karnındayken cep telefonu kaynaklı elektromanyetik alanların beyin fonksiyonlarını etkilemesinden kaynaklandığına inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

:: Yapılan bu araştırma hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    15 senedir var sanki hiperaktivite!!! yan etken olabilir ancak…

  2. ayhan lamek dedi ki:

    Spekülatif değil de bilimsel olması önemli. Bence çok dikkat edilmesi gereken bir konu.

" Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hiperaktif Bebeklerin Sebebi Telefonlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "