Hırsızların yeni yolu: Instagram hikayeleri


17 Şubat 2021 Çarşamba 19:09
ABONE OL
Hırsızların yeni yolu: Instagram hikayeleri

Günümüz çağında hayatımızın büyük bir bölümünü sosyal medya platformlarında geçiriyoruz. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram; hırsızların yeni yolu haline geldi.

Günlük yaklaşık 500 milyon hikayenin atıldığı platform hırsızların uğrak noktası haline gelince birçok ünlü kişinin ve influencerın güvenlik önlemlerini arttırdığı belirtildi.

Hırsızlar soygun yapmak için Instagram hikayelerini kullanıyor

Halka açık verileri kullanmakla suçlanan “Acrobat thieves (Akrobat hırsızları)” lakaplı 4 kişilik bir çetenin, şehrin ünlülerini ve influencerlarını Instagram üzerinden izledikten sonra dairelerine ve evlerine soygun yapması üzerine Milano‘da tutuklandığı bildirildi. Ayrıca soygun yapan bir kişinin de 18 yaşından küçük olduğu söyleniyor.

BBC sunduğu rapora göre, bu 4 kişilik ekibin; ünlülerin nerede yaşadığını bulmak için fotoğraflarını incelemede ve etiketli konumları; kullanma konusunda oldukça başarılı olduğunu söylüyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/hirsizlarin-yeni-yolu-instagram-hikayeleri-2.jpg

Hırsızların bu işe ilk olarak, 6 Haziran’da yurt dışında yaşayan ünlü bir influencerın; arasında mücevherler, tasarım çantalar ve Rolex saatleri de bulunan tahmini değeri 150.000 € olan eşyaları çalmasıyla başladığı bildiriliyor.

İtalyan medyasına göre hırsızlar; binaların dış taraflarına tırmanma konusunda oldukça becerikliler. Çete ayrıca bu zamana kadar ünlü markalara ait dokuz çanta-cüzdan; değerli takılar-bileklikler ve 10 binlerce dolar yağmaladı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, konum verilerini kullandıktan sonra çetenin, ünlülerin fotoğraflarını; kontrol ederek sahip olduğu pencerelerin tipini bile incelediğini ortaya çıkardı. Polis tarafından yayınlanan raporda ise, bir kişinin bir apartmana tırmanırken diğerinin nöbet tuttuğunu gösteriyor. Ayrıca diğer iki refakatçinin de apartmanda beklediği söyleniyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Yediğini içtiğini, attığın her adımın da sosyal medyaya atmayı ver, ölür müsünüz ? O telefonu eline almadan kaç dakika durabiliyorsun ??

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Yaptığın her şeyi herkese göstereceksen evinin kapısını da açık bırak tam olsun. İnsanın kendi özelini paylaşması ne kadar aptalca!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
18 gün önce

Hırsızın hiç mi suçu yok?

" Hırsızların yeni yolu: Instagram hikayeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hırsızların yeni yolu: Instagram hikayeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hırsızların yeni yolu: Instagram hikayeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme