Okunma

Hızlı ve kolay yoldan vize almak!


16 Nisan 2018 Pazartesi 16:26
Hızlı ve kolay yoldan vize almak!

Yeni teknolojiler sayesinde iş yapış şekillerimizden eğlence ve boş vakitlerimizi değerlendirmeye kadar tüm alışkanlıklarımız değişiyor. Seyahat ve tatil tercihlerimiz de bu değişime ayak uyduruyor. Örneğin tatil denildiğinde aklımıza sadece yılda bir kez yaptığımız her şey dahil bir otelde yüzmek ve güneşlenmek gelmiyor artık.

5 yıl önceki seyahat tarzımız ile şu anki seyahatlerimiz arasında büyük farklar söz konusu. Seyahat imkanları ve sunulan seçeneklerin artmasıyla yurtdışında pek çok ülkeye ekonomik imkanlarla gitmek mümkün mesela. İnternet sayesinde, uçak ve otel işleri hızlı ve kolayca halledilebiliyor. Geriye sadece vize alma derdi kalıyor.

Hızlı ve kolay vize nasıl alınır?

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre; şu anda Türkiye’ye Schengen dahil 119 ülke vize uyguluyor. Her geçen gün Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerin sayısı azalsa da vize evrak ve başvuru koşulları farklılık gösterebiliyor. Yine başvuru formu doldurma şekilleri de ülkeden ülkeye değişiyor. Eksik evrak ya da formun yanlış doldurulması durumunda vize reddi ile karşı karşıya kalabiliyor ve pasaportunuza ‘ret’ damgası vuruluyor. Hal böyle olunca uğraştığınız onca çaba ve yaptığınız masraf da çöpe gidiyor. Bu noktada doğru başvuru büyük önem taşıyor.

1- Öncelikli olarak pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmelisiniz. 6 aydan az bir süre kalması sizi zor durumda bırakabilir.

-Görsele tıklayarak sonraki sayfaya geçebilirsiniz-
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hızlı ve kolay yoldan vize almak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hızlı ve kolay yoldan vize almak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hızlı ve kolay yoldan vize almak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "