Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne?


30 Mayıs 2017 Salı 16:12
Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, YASED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kansu, Vodafone Genel Müdürü Colman Deegan ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıyla açıklanan rapor, kısa bir süre içinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile düzenleyici kuruluşların katkısıyla, kamu tarafından hazırlanıp kamuoyuna duyurulması beklenen “Türkiye Ulusal Genişbant Stratejisi”ne girdi sağlamayı amaçlıyor.

UDHB Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey de en önemli hedeflerinin sektörün daha fazla istihdam sağlamasını mümkün kılacak bir ortam oluşturmak olduğunu belirterek, “Sektör nasıl büyüyebilir, yatırımlar nasıl hızlanabilir bu konular üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalara YASED üyesi Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’nin ciddi katkıları oldu. YASED çatısı altında hazırladıkları bu rapor için kendilerine teşekkür ediyorum. Yatıırım ortamının iyileşmesine yönelik işbirliğimizin devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Genişbantta büyümeyi destekliyoruz

YASED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’deki uluslararası doğrudan yatırımların yüzde 75’in fazlasını temsil eden YASEDolarak, Hükümetin, ülkemizdeki genişbant internet arz ve talebini artırmaya yönelik perspektifini destekliyoruz. Bu raporu hazırlamaktaki temel amacımız, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2015 yılında yayınlanan 2015-2018 Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı’ndaki ulusal genişbant hedeflerine ulaşabilmek için önümüzdeki dönemde hazırlanması öngörülen ‘Türkiye Ulusal Genişbant Stratejisi’ne girdi sağlamaktır” dedi.

Arz talep artışı gerekiyor!

YASED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kansu ise “Ülkemizde 2018 hedeflerine ulaşma yolunda genişbant arz ve talebini arttırmaya yönelik çeşitli gelişim alanları bulunuyor. Pazardaki mevcut rekabet ortamının sektörün dinamik yapısına uygun olarak yatırımları ve inovasyonu teşvik edecek, yatırımların sürdürülebilirliğini ve makul bir zamanda geri dönüşünü sağlayacak bir yaklaşımla yeniden değerlendirilmesi gerekiyor. Genişbant pazarını büyütmenin iki yolu var: Birincisi yatırımları artırmak, ikincisi ise son tüketicinin bu teknolojiye ulaşmasını zorlaştıran engelleri ortadan kaldırmak” şeklinde konuştu.

YASED’in Ulusal Genişbant Planı başlıklı raporu, pazarın gelişmesine ve yatırımların artmasına yönelik toplam 72 öneriyi “arz” ve “talep” tarafına yönelik olmak üzere iki ana grup altında sıralıyor. Arz tarafına ilişkin öneriler “Rekabet”, “İnovasyon”, “Yatırım Maliyetleri”; talep tarafındaki artışı sağlayacak olan öneriler ise “Erişim Ücretleri”, Cihaz Erişilebilirliği ve “Talep Artırıcı Diğer Önlemler” olmak üzere toplam 6 başlık altında toplanıyor.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

39 yorum - “Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu roportaj iyi olmus. yuzunun gorulmemesi biraz daha profesyonellik katiyor olaya.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha çok kazıklarlar bu kafayla

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Türktelekom kullanıcısıyım internrt paketim bittiği için 3.5 mb internet kullanımına 36tl para ödedim soyuldum resmen

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  kardeşim,bu insanlar 2017 ( iki bin on yedi ) yılı***** mı 2017 yılında,kotalı tarife çıkardı,kotalı…tarife… 2017 yılında kotalı tarife. bu adamlarla röportaj yapmamanız lazımdı sizin. bu teknoloji şirketi 2017 yılında kotalı tarife yayınladı.bitmiş***** insanlara teknoloji,internet zart zurt herhangi bir alanda danışılıp,konuşulup fikir alışverişi yapamazsın,yapmamalısın. bu insanlar 2017 yılında kotalı tarife çıkardı,bunu yapabildi NOKTA

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Yüzde 51 zamlardan memnun

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ulan o kadar para alıyolar koca ülkede düzgün internet yok. Yabancı arkadaşlarım bedavaya yakın fiyatla uçak hızında internet kullanıyo. Bunların verdikleri hizmet değil hırsızlık.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  "8000 olmasın :(" rez +1

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  PARA abi PARA. vizyon her zaman en üst düzeyde para kazanmaksa insanlara uygun fiyata iyi hizmet veremezsin tabi. süper yüksek fiyatlardan hizmet verir yıl sonunda da of be ne yöneticiyim ya nası büyütüyorum şirketi nası kar ettiriyorum diye sevinirsin. 8mbps interneti 59tl den vermeye devam edin siz,müstahak olursunuz.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Herif 800 tl maaş aliyor sonra cok yasa reis diye meydanlarda boguruyor katil olmamak elde degil.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  hızlı ve ucuz olan internetin önündeki tek engel bir tane onun bunun çocuğudur.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  devletin yollara verdiği desteği fiber alt yapısına da vermiş olsa ülkemiz internet hizmetinde birinci sırada olurdu

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Cok amatorce bir resim koyup samimiyetten uzak kalmissiniz

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Açıklıyorum. Kan değerlerinde para hırsı proteinin fazlalığından dolayı merhamet, adalet, hak ve hukuk organları körelmiş. Artık neredeyse çalışmıyor. İşte bundan dolayı.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel gördüğüm kadarıyla. Sadece başlıktaki şu fotoğraf

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Arap telekom araponline vs vs yüzünden bu hale geldik pis araplar bizi soyuyor tabi soydurtan malum kişide de suç var

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Şöyle de bişey var, bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde bizi kıyaslandığınız ülkelerin nüfusu İstanbul kadar yok, yüzölçümü Konya kadar yok. Hızlı ve ucuz diye geçinen ülkelerde internet altyapısını kurmak 3 kuruş ise Türkiye de 3 milyon lira, orda kullanılan bant genişliği 3 KB ise Türkiye de 3 milyon gigabit atıyorum. Sallarken biraz destekli sallayın.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Tabiki de hızlı ve ucuz internetin önündeki engel yönetimdekilerdir!..

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Kota getirdiler daha ne yapsınlar

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm Türkiye akıllı olsa en ufak halkın zararına olan emeklilik yüksek faturalar gibi herşey için meydanlara inse nah kölelik olurdu ama insanlar cahil saf ne versen alıyor tıpkı kerhane karısı gibi

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiyenin önünde ki tek engel malum parti ve zihniyetidir

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  saçmasapan reklamlara milyonlar harcayacaklarına altyapı geliştirseler bu kadar yavaş sürmeyecek olay da, anlatamıyoruz

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Download:50Mb/, Upload:50Mb/s sinirsiz,kotasiz 30 euro ö***** 7 euro fazla odeyerek 100mb/s gecebiliyorum amabir sey indirmedigim icin sadece internette dolasamaya faszlasiyla yetiyor 50mb/s.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  internet ucuzlarsa milleti kekleyip iyi karlar yapamayız desenize şuna kapitalist soysuzlar!!!

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Engel belli arap telekom ve bunlara telekomu özelleştirenler

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Sebep : Kapitalizm

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Halk salak kesinlikle katıliyorum ne versen aliyolar ayaklanma yok bisey yok. Asıl konu 1 mayistan sonra gelen kotali tarifeler simdi evimde 25 mb 75 gb akkli paketimi kullaniyorum ama tarifemi kaldirmislar gecende arayip sordum bu ne demek yeni tarifelere gecmek zorundasin demek yeni tarifelerde ya kotali yada cok pahali limitsiz olanlar benimde 1 sene taautum var o bitince mevcut paketlerden devam ediceksiniz dediler bu ne demek ya bende kotaliya gecicem yada limitsiz alip maasimi vericem yani kısacasi akk kalkmadi akkden daha kotu bi siatem geldi milleti soyan donuna kadar alan bi sistem hayirli olsun bizim millet gene he der öder bu kafayla

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Paraya doymayan insanlar başka ne olabilir ?

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  İsa,,asla ve hiç bir zaman ben TANRIYIM veya TANRININ OĞLUYUM gibi boş ve safsata sözler söylemedi..söylemezde..böyle reklamları kullanmak günahtır,
  bir kişi buna inanırsa vebali yayınlayanlardadır..
  İsa as..Allahın has kullarından ve peygamberlerinden bir ***** yüce kudreti ile babasız dünyaya gelmiştir.
  ve annesi Meryem hatun da asla bir erkekle bir araya gelmemiştir.
  İsa ***** teyzesi oğlu olan Yahya ***** bu çirkin sözleri yahudi,lerden duyduğunda çok ağlamıştır..İsa,nın Annesi MERYEM HATUN benim teyzemdir..böyle adi,çirkin,iftira sözlerden uzaktır..demiştir..yahya..*****
  dayıları olan Zekeriya ***** yeğeni MERYEM. (radiallahu anha= Allah ona rahmet eylesin) böyle aciz ve iftira sözleri yeğenimin üzerine atan Yahudiler iki cihanda rezil ve rüsvay olsun diye beddua etmişlerdir..(o zamanki yahudi,lere) Ayrıca İsa as..5 büyük peygemberden birisidir..
  1.Adem as..safiyullah..Allahın kudreti ile anasız babasız yaradılmış olup ilk peygamberdir..
  2.İbrahim as..Halilullah..(Allahın dostu demektir) hem israil oğullarının ve hemde haşimi,lerin dünyaya gelmesine neden olan..köşe başıdır..Büyük oğlu İ***** oğulları tarafının başıdır..küçük oğlu ismail as..da peygamberimizin s.a.v. efendimizin başıdır..
  3.Musa ***** ile tur-i sina da (mısır,)da melek arada olmadan konuştuğu için KELİMULLAH makamındadır..o zamanki yahudilere beddua etmiş tam 40 sene dağlarda sürünmüş yahudiler.
  4. İsa as..RUHULLAH,,tır..Allahın kudredi ile yaradılmıştır.
  5. Muhammed s.a.v de NEBİYULLAH..dır..Allahın sevgilisidir.
  …………….. diğer peygamberlerde seviyelerine ve derecelerine göre hepsi Allahın peygamberleridir..
  böyle kabul etmeyen kişinin imanı sakat olur..
  Allahın selamı hepsinin üzerine olsun..amin….yandaki reklam için yazdık..(kısaca)……..
  hayırlı ramazanlar..

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  hızlı ve ucuz internetin önündeki engel; daha çok kazanmak

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  turk telekomda port olmadığından 4 hafta internet bağlatılmasını bekledim istanbul gibi bir büyük şehirde ve 2023 hedefleri de nedir? siz önce hizmet verdiğiniz merkez yerlerde bir erişim planı yapın.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Kul hakkını tatlı yiyen acı acı 3 alemde kusar..
  1..dünya hayatında..
  2..kabir hayatında..
  3..ahiret hayatında..
  ve akibetleri berbat olur..orada şah,padişah, ***** yoktur.
  orada kul hakkını yiyenler ve kul hakkını arayanlar vardır.
  orada korkuda yoktur..orada zulumde yoktur..orada GERÇEK ADALET vardır.
  bu nedenler içeriğinde hakkımızı yiyenleri Allah huzurunda gerçek adalet ile hakkımızı isteyeceğiz..alacağız..
  Çok insan varki…zorla sevap kazanır,,kul hakkını yer..o gün kazandığı sevapları alacaklısına (kulların hakkını yediklerine) verir..
  Ayet.. bu kişi veya kişiler akıllı mı?
  Allah vaadinden asla caymaz..ve ayette..HARDAL DANESİ kadar hak sahibinin hakkı alınıp kendisine verilecektir..
  Ey kul hakkı yiyenler o günü düşünün..kral gibi yaşayanlar o günü düşünün..
  sizi o gün kurtaracak emareleriniz yoksa yandınız..(emare,= iyilik- sevap)

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunların en büyük korkuları ne biliyormusun? Ucuz internet yaparlarsa bir binada bütün daireler internet bağlatacağına, apartman sakinleri kendi aralarında anlaşarak bütün dairelerde çekmesi kaydıyla binanın belirli noktalarına modem koyulur ve her ay/yıl tüm daireler tarafından bu para ortak ödenir.

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  engel şu:: sömürücü***** salak zaten ne versen razı***** daha iyisini versinler

" Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hızlı ve ucuz internetin önündeki engel ne? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 2. 2 Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın! Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın!
 3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!