Okunma

Hizmet Sektörü İnternete Taşındı!


13 Mayıs 2014 Salı 13:27
Hizmet Sektörü İnternete Taşındı!

Hizmet ihtiyacı olanları, alanında uzman çalışanlar ve kuruluşlarla buluşturan İnternet girişimi Armut.com, son bir yılda %700 büyüyerek, birçok sektöre de hareket kazandırdı. Alanında bir ilk olan ve gün geçtikçe daha da geniş ve kaliteli bir “hizmet veren” ağına sahip olan site, lider konumuyla kullanıcıların hizmet aradığı noktada birinci tercih oluyor. Kuruculuğunu ve CEO’luk görevini Başak Taşpınar Değim’in üstlendiği Armut.com üzerinden; yazılım, tasarım, boya, tadilat, nakliye, köpek eğitimi, temizlik, fotoğrafçılık gibi 500’den fazla alanda 25.000’in üzerinde hizmet verene kolayca ulaşılabiliyor.

Yenlikçi ve Doğru Bir Fikir

Armut.com’un kurucusu ve CEO’su Başak Taşpınar Değim, Armut.com fikrini şöyle açıklıyor: “Ailemle beraber Amerika’da yaşıyorduk ve Türkiye’ye kesin dönüş yapmaya karar vermiştik. Geldiğimde, Türkiye’de irili ufaklı hemen her türden iş için tanıdık aramak zorunda kalmıştım. İşte fikir tam da bu noktada doğdu.

Yapılacak iş için en uygun elemanı bulmak zordu. Bunu nasıl kolay hale getirebilirim diye düşündüğümde, Armut.com’un fikir bazında temelleri atılmış oldu. Fikriniz, hemen herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliklerde ise doğru fikirdir. 2011 yılından bu yana geldiğimiz noktada görüyoruz ki Armut.com günde binlerce insanı, ihtiyacını karşılayacak hizmet ile buluşturuyor. Üstelik kullanıcılarımız bu hizmetleri araştırırken sokak sokak dolaşmıyor ya da yoğun bir telefon trafiğinin içine girmiyor.

Armut.com Nasıl Çalışıyor?

Hizmet ihtiyacı olan İnternet kullanıcıları, ücretsiz fiyat teklifi alma yöntemiyle çalışan Armut.com’dan kolayca faydalanıyor. Örneğin taşınacaksınız ve bu işi yapacak uzman kişilere ihtiyacınız var. Armut.com’a girip ihtiyacınızı kısa bir form doldurarak paylaşıyorsunuz. Armut.com talebinizi alıp onayladıktan sonra size kaliteli hizmet verebilecek evden eve nakliye firmaları ile sizi eşleştiriyor. Firmalardan işiniz ile ilgilenenler size teklif veriyorlar.

Siz de gelen teklifleri değerlendirip en uygun bulduğunuz ile anlaşıyorsunuz. İşin sonunda hizmet aldığınız kişi veya kuruluşa ilişkin bir değerlendirme yapıp bunu Armut.com üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. Hizmet alan için Armut.com’u kullanmak tamamen ücretsiz, sadece hizmet verenlerden hizmet bedeli olarak küçük bir komisyon alınıyor.

:: Türkiye’de girişimciliğe dair bu tür örnekler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Hizmet Sektörü İnternete Taşındı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Üye olmak ve teklif vermek ücretsiz. İş kazanana kadar hiç bir ücret almamaları benim açımdan çok güven verdi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  fazla dayanamaz.
  Çok gereksiz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Teklif vermek için. 10-100 lira arası ücret ödüyorsun. İşi almasan dahil! eğer işi alırsan extra teklifin %5’ini ödüyorsun. Adama teklif veriyorsun. Numarasını arıyorsun adam dışardan daha ucuz teklif almış ona yaptıracakmış. ee? senin 20 lira boşa gitti. Türk yazılımcı işte. Para kazanmaya bakıyor. Firmalar için Kullanıcı Deneyimi, Memnuniyeti sıfır.

" Hizmet Sektörü İnternete Taşındı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hizmet Sektörü İnternete Taşındı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hizmet Sektörü İnternete Taşındı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "