Okunma

HoloLens ile Halo 5 Oynadılar!


02 Aralık 2015 Çarşamba 13:00
HoloLens ile Halo 5 Oynadılar!

Oyunculuğun geleceğinde büyük ihtimalle monitör kullanmıyor olacağız. Zira “sanal gerçeklik” denen olay, oyunculuğa ve teknolojiyi algılayışımıza bambaşka bir bakış açısı getiriyor. Daha öncesinde sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve hemen hemen herkesin “bunu biz değil de çocuklarımız görür.” dediği teknoloji artık gerçekliği oluşturuyor.

Sanal gerçeklik kitleri ilk olarak çıkmaya başladığında ve daha sonrasında takip eden süreçte Microsoft sessizliğini korumuştu. Dünya’nın en büyük firmalarından biri olan Microsoft’un bu sessizliği, HoloLens’in tanıtım fragmanıyla bozulmuş ve şahsım dahil birçok kişi videonun kurmaca olduğunu düşünmüştü.

Daha sonrasında çıkan videolar da Microsoft’un tanıtımını destekler nitelikte oldu. HoloLens, sanal gerçeklik ile gerçekliği harmanladığından ve kullanıcısını sanal gerçeklikle iletişime geçirebildiğinden oldukça ilgi görmüştü. Yeni yayımlanan videolarla bu ilginin büyüyeceği kaçınılmaz. 

Videoda HoloLens proje menajeri Varun Mani HoloLens’iyle adeta gösteriş yapıyor. Video açıklamasında da dediği gibi HoloLens ile istediğiniz her yerde oyun oynayabilmekte özgür olacaksınız. Yapabileceklerini yavaş yavaş görmeye başladığımız HoloLens’in, E3 2016’da da boy göstermesi bekleniyor. HoloLens’in geliştirici kit fiyatının 2016’nın ilk çeyreğinde $3,000 olarak belirlendiğini de belirtelim.

:: En iyi olacağını düşündüğünüz sanal gerçeklik kiti hangisi?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “HoloLens ile Halo 5 Oynadılar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft bu işi biliyor Türkiye ye gelir mi acaba

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Genşler holo lens sizlere ömür proje değiştirildi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  click diye bir film vardı o geldi aklıma.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu hololens sayesinde konsol kullanmak için televizyonlara ihtiyacımız olmayacak sanırım

" HoloLens ile Halo 5 Oynadılar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HoloLens ile Halo 5 Oynadılar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HoloLens ile Halo 5 Oynadılar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "