Okunma

HoloLens Türkiye’ye geliyor!


01 Kasım 2017 Çarşamba 17:02
HoloLens Türkiye’ye geliyor!

Microsoft’un geliştirdiği, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan HoloLens için resmi olarak bulunduğu ülkelerin sayısı artıyor. Microsoft, cihazın Avrupa’da 29 yeni pazara getireceğini açıkladı.

Bu ülkeler Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye olarak sıralanıyor. Türkiye, Ortadoğu pazarında HoloLens’i kullanıma sunan ilk ülke olacak.

Türkiye kendi coğrafyasında Hololens satan ilk ülke olacak

Microsoft HoloLens ve Windows Deneyimlerinden Sorumlu Genel Müdürü Lorraine Bardeen, konuyla ilgili olarak, “Microsoft olarak, tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için destek olmayı misyon edindik.

Artırılmış ya da karma gerçeklik, dünya çapındaki müşterilerin ve şirketlerin bugüne kadar yapılması mümkün olmayan şeyleri yapmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip. Bu deneyimler, işletmelerin ve çalışanlarının önemli görevleri daha hızlı, daha güvenli ve verimli bir şekilde tamamlamalarına ve müşteri ile ortaklarıyla kuracakları yeni iletişim yolları yaratmalarına yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

HoloLens, daha önce Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri (Porto Riko dahil) dahil olmak üzere 10 pazarda satışa sunulmuştu. Bu genişleme ile cihazın pazar yaygınlığını neredeyse üç katına çıkararak 39 ülkede satışa sunulmuş olacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “HoloLens Türkiye’ye geliyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Daha tanitimini yapmadilar mi? Sirbistan da bile tanitimi yapildi. Yani orada bile pazara aciliyor.

" HoloLens Türkiye’ye geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HoloLens Türkiye’ye geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HoloLens Türkiye’ye geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "